Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
Oliver Stefani
Oliver Stefani
Oliver Stefani
Oliver Stefani
53 Fotogalerie

Velká změna u Škodovky: V Mladé Boleslavi připravují nový designový jazyk

Automobilka Škoda Auto představí ve druhé polovině letošního roku nový design. Změní charakteristické rysy vozů.

Více podrobností dnes firma neuvedla, další informaci Škoda představí během roku. Uvedli to dnes zástupci Škody na tiskové konferenci. Automobilka se novým designovým jazykem podle svého prohlášení ještě více zaměří na jednotlivé oblasti života, jako jsou například rodina nebo outdoorové aktivity, a vyhoví tak rychle se měnícím nárokům a potřebám svých zákazníků. Nový designový jazyk ponese jméno Modern solid.

Video placeholder
Šéf designu Škoda Auto Oliver Stefani hovoří o nové Octavii • Škoda Auto

Charakteristický znak bude podle člena představenstva Škody Auto Martina Jahna v duchu hesla Škody "Simply Clever". "Budou to krásné vozy, ale budou odlišné," uvedl Jahn. Budou to podle něj nadále škodovky, ale "bude to další úroveň mobility," uvedl Jahn.

Kvůli nedostatku polovodičů a pandemii koronaviru automobilka loni zákazníkům na celém světě dodala 878.200 vozů, což je o 12,6 procenta meziročně méně. Nedostatek čipů způsobil, že Škoda nevyrobila 280.000 aut. Za zvýšením ziskovosti stojí zaměření na prodej vozů s vyšší marží.