Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Martin Vaculík a ojetá Škoda Octavia G-Tec: Další oběť konfliktu?

Útok Ruska na Ukrajinu 24. února 2022 smazal budoucí perspektivu zemního plynu CNG pro pohon vozidel v Evropě. Je to škoda, neboť motorům palivo svědčilo a pečlivým vývojem se vozy dopracovaly téměř k bezchybné funkci, což je případ i Škody Octavie G-Tec. Její výroba nyní končí. Co bude s ojetinami?
Zpět na článek
19. 4. 2024 23:19
19. 4. 2024 22:07
Vs Seat Leon Tgi 1,5
Dobrý den,
Odlišuje se Seat Leon 1,5 Tgi chováním vozu, nastavením? Mimo toho že byl vyráběn s manuální převodovkou.
Děkuji za odpověď
Rozbalit vlákno
1
20. 4. 2024 10:35
Re: Vs Seat Leon Tgi 1,5
Pohon je stejný (Leon i Octavia se dělaly jak manuál, tak DSG), stejně jako nádrže, zadní náprava atd. Ale jsou to prostě dvě jiná auta. Octavia má delší rozvor a houpavěji nastavený podvozek. U Leonu 1.5 TGI je takové specifikum, že ve verzi FR nemá narozdíl od běžných motorizací sportovní (snížený) podvozek.
Avatar - Ada je zase tady
19. 4. 2024 22:48
Vaculík?
To je ten co neumí řídit? Však se podívejte, jak za tím volantem sedí... :no:
Rozbalit vlákno
2
Avatar - chcíplý pes
20. 4. 2024 00:38
Re: Vaculík?
Na fotce je někdo úplně jiný, pan Vaculík nosí brýle, Ado - Aleši DrAgoune! https://aaaaada.rajce.idnes.cz/
20. 4. 2024 09:25
Octavia G-tec
mam je ve firme dve a v pomeru cena/vykon/provozni naklady/ekologie jsou to nejlepsi auta, co asi kdy ve firme budu mit. Zaplatim par korun za plyn a jinak o nich nevim.... a to uz mi ve firme jely tak 400 tisic km.... :yes: :yes:
Rozbalit vlákno
6
20. 4. 2024 10:27
Re: Octavia G-tec
A jak jsou s tím spokojeni zaměstnanci? Nikdy jsem nepatřil mezi fanoušky dieselů, vždycky jsem z poolu volil benzínovou verzi, ale když místo benzínu dali CNG, volím diesel a to i pro cestu po ČR, kde je těch čerpaček docela dost. Jak zmenšili tu benzinovou nádrž, tak si nedovedu představit jet s tím někde za hranice.
20. 4. 2024 19:28
Re: Octavia G-tec
ja mam ty verze s velkou nadrzi na benzin a tim padem nikdo nic neresi. Je to tiche, ma to viceprvek vzadu, krome vykonu, ktery je jen takovy dostacujici, tomu autu nic nechybi.
21. 4. 2024 09:48
Re: Octavia G-tec
Asi 3 mesice jsem jezdil s leonem 1,5 TGi z roku 2019 (tedy asi uz s mensi benzinovou nadrzi). Ze zacatku jsem si rikal, ze bych si to soukromne nekoupil, ale na konci jsem si rikal proc ne. Je to mnohem lepsi nez bzucaci. Dojezd na plyn mne to pri plne nadrzi ukazovalo cca 110 km. Spotreba plynu na okreskach pak byla cca 2,7 az 2,8 kg na 100 km (takze provozne o hodne levnejsi nez vznetovy motor). Na dalnici pri nadlimitnich rychlostech pak uz spotreba plynu sla samozrejme radikalne nahoru. Byl jsem s tim i ve Francii v La Rochelle. Pro jistotu jsem si sebou vzal 5 l benzinu a vetsinu jsem odjel na plyn. Zpocatku ve Francii jsem narazil na 2 cerpacky, ktere prijmaly jen a pouze nejakou kartu te dane firmy a beznou platebni kartou neslo zaplatit (a jine plnicky v blizkem okoli nebyly). Takze jsem ujel asi 200 km na benzin. A pak uz zase jen na plyn. Takze sumasumarum vcelku pouzitelny pohon.
21. 4. 2024 13:52
Re: Octavia G-tec
máš tam překlem "Dojezd na plyn mne to pri plne nadrzi ukazovalo cca 110 km".... myslíš na benzín, že jo.... ;-) jinak ta spotřeba pod 3 je už teda neuvěřitelná.... já jsem z toho sám kdysi dostal myslím 3,3 :*)
21. 4. 2024 14:03
Re: Octavia G-tec
Pardon za překlep. Samozrejme dojezd kolem tech 100 km byl na benzin. Dekuji za upozorneni. Ta spotreba do 3 kg/100km byla v podstatě trasa mimo mesto, kterou znam docela dobře . V te Francií to pak bylo o neco vyšší. Ja obecne jezdim plynule takze spotreba neni tak vysoka .
21. 4. 2024 14:06
Re: Octavia G-tec
Pro dopleni, tak po doplneni plynu jsem mel vetsinou dojezd dle pocitace cca 440 km.
Avatar - Roman Horký
20. 4. 2024 12:26
Němci neustále vymýšlejí
a snaží se nutit všem pYčoviny. Diesel v osobácích (stačil benzín), CNG z Ruzzka (stačilo LPG), 2, světovou válku (stačilo prostě pracovat), migráčky (stačilo hlídat vnější hranice). Děsivé, co vymyslí dalšího.
Rozbalit vlákno
2
20. 4. 2024 12:57
Re: Němci neustále vymýšlejí
Volič SPD.
Avatar - Roman Horký
20. 4. 2024 13:15
Re: Němci neustále vymýšlejí
To nemusíš Petře hlásit, koho volíš. Už to soudruhu není povinné