Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Loni v EU přibylo přes 108 tisíc elektrododávek. Česko je na chvostu

Zatímco na severu a západě Evropy mají elektromobily a plug-in hybridy mezi lehkými užitkovými vozy relativně vysoký podíl, v našich končinách se jedná o velmi raritní záležitost. Přitom elektřina v užitkovém autě leckdy dává největší smysl.
Zpět na článek
30. 1. 2024 16:26
30. 1. 2024 18:12
Avatar - Horký Rom
30. 1. 2024 16:26
moc líbí
Česko bylo, je a navždy zůstane na civilizačním a pokrokovým chvostu. Toto je dáno historií, geografií a mentalitou, bohužel.
Rozbalit vlákno
9
30. 1. 2024 16:54
Re: moc líbí
Studoval jsi historii? Tak Horký bych to neviděl.
Máš možnost se na obdivovaný západ odstěhovat. 😉 Víme?

Každopádně vysvětlení je prosté. Lidé nemají moc peněz kupovat BEV. A druhak tomu green dealu moc nevěří, když ty peníze mají. Stejné nastavení bude u všech zemí východní Evropy. Těch BEV tam také moc nejezdí.
Avatar - Horký Rom
30. 1. 2024 18:12
moc líbí
Sorry, muItipepo, já mám vzdělání víc, než celá tvá mišpacha dohromady. Já jsem se přestěhoval před XX lety z divokého západu sem do ČSSR, a jsem tu OK :yes:
Víš vůbec, kolik jen v Praze žije Američanů… to ty v Plzni ani netušiš, čížku.

Máš ode mě dárek, vlastně ne ode mě a od pana Rubeše: https://youtu.be/MgG7RQF482c?si=xq1HZxdDTKGwJeXr
Avatar - Barrichello
30. 1. 2024 19:52
Re: moc líbí
V republice žije 9 970 000 Čížků , trolle. Vokamžite si sbal pět švestek a vodstěhuj se, Hammuno :-)
Avatar - Barrichello
31. 1. 2024 00:17
Re: moc líbí
Někdo už tě nahlásil přede mnou Hammuno, to svědčí o tom, že tvá oblíbenost stoupá :-) :-)
31. 1. 2024 07:43
Re: moc líbí
Romane Horký, co je myšleno tím Čížkem? Jsem na internetu nový (teprve od 1996). Čížek je pták. Jsi ornitolog?
31. 1. 2024 07:31
Re: moc líbí
Ohledně vzdělání tomu nevěřím. Moc lidí nemá vyšší vzdělání než ja. 😉 To si pamatuj.

Prahu znám, když tu žiju přeci..... . 😂

Píšeš "Toto je dáno historií, geografií a mentalitou,...." když ti to vadí tak s tím něco dělej. Odstěhuj se zpět na Západ třeba. Když je tam líp. 😉 Hlavně tu mevnucuj BEV když je skoro nikdo nechce.

Urážet ti jde, co? Když chybí argumenty. To lidé dělají běžně.
31. 1. 2024 00:16
Re: moc líbí
Vzhľadom na vlastnú mentalitu, ktorú tu prezentuješ, si zrovna ty sám absolútný chvost.
Avatar - WinDiesel
31. 1. 2024 14:54
Re: moc líbí
Občas překvapíš, občas píšeš nesmysly podobné jako Hlavní Čížek Horký Rom
30. 1. 2024 16:50
Hrušky a jabka
Je třeba rozlišovat BEV a PHEV. BEV jsou Lokálně bezemisni. PHEV jsou spalovací s dopomoci elektromotoru na pár km.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - WinDiesel
31. 1. 2024 14:56
Re: Hrušky a jabka
Jaképak lokálně bezemisní, ty jsi snad chytřejší než EK a EP? Když oni říkají BEZEMISNÍ tak BEV jsou prostě bezemisní, jaképak lokálně?! Jdi do sebe chlapče :-[] :-[] :-[] :-[] :-[]
30. 1. 2024 17:16
Chvost nebo zdravi rozum?
Jsem docela rad, ze jsme “na chvostu”. Pro me je to znamka zdraveho rozumu. Ona totiz BEV dodavka dava pramaly smysl. Vzhledem k velikosti auta a hmotnosti vozu s nakladem je katastrofa.
Takiva BEV VW T6 ujela i 80km na jedno nabiti😂😂😂
Rozbalit vlákno
14
30. 1. 2024 18:18
Re: Chvost nebo zdravi rozum?
Tak aj to je cesta. Ked nekupujes nepouzitelnu dodavku dobrovolne, tak ti budeme nadavat do spiatocnikov a hlupakov, kym si ju nakoniec nekupis ako pokrokovy nor. 😂
Avatar - WinDiesel
31. 1. 2024 14:57
Re: Chvost nebo zdravý rozum?
Stejně jsou všechny užitkové BEV podporovány různými dotacemi, totálně pokřivený trh.
30. 1. 2024 18:30
Re: Chvost nebo zdravi rozum?
Otázka je jak komu, třeba u městkých rozvážkových služeb to pochopit dokážu ;-) Rohlík by mohl vyprávět. Jinde moc ne…
Avatar - WinDiesel
31. 1. 2024 14:58
Re: Chvost nebo zdravý rozum?
Rohlík brzy narazí na vysokou poruchovost čínských BEV a vysoké servisní náklady do pneumatik.
31. 1. 2024 18:45
Re: Chvost nebo zdravý rozum?
Podle mě je rychle "otočí" za nové, aby to nemuseli řešit a tyhle pustí do trhu. Nikde tuším nezmínili, za kolik ty Maxusy vlastně pořídili... Tj třeba na tom ještě vydělají :-[]
Avatar - Barry Lyndon
30. 1. 2024 19:47
Re: Chvost nebo zdravi rozum?
Klasika, aneb čeho se naši dieseldezoláti bojí ještě víc než diktátu Bruselu? No přece diktátu z češtiny :D :D :yes:
Avatar - Barrichello
30. 1. 2024 19:54
Re: Chvost nebo zdravi rozum?
Seš trapnej, utopisto Borisove
Avatar - Horký Rom
30. 1. 2024 20:07
Re: Chvost nebo zdravi rozum?
FAKEvový RR 😆😂🤣
Avatar - Barrichello
31. 1. 2024 09:18
Re: Chvost nebo zdravi rozum?
Fejkový Radeček pijáááát :-)
Avatar - Barry Lyndon
30. 1. 2024 20:41
Re: Chvost nebo zdravi rozum?
Tož teda na zdraví! :D
Avatar - WinDiesel
31. 1. 2024 14:59
Re: Chvost nebo zdravi rozum?
Hele ty wocasi, gumo, nebylo by něco k věci? Počkám si až uděláš chybku a potom tě zesměšním, blbe.
30. 1. 2024 22:51
Re: Chvost nebo zdravi rozum?
Přesně tak! :-) :yes:
Avatar - Barrichello
31. 1. 2024 00:17
Re: Chvost nebo zdravi rozum?
Budme hrdí na to, že jsem na chvostu. Většina lidí to má ještě zdravý rozum a miluje pořádná auta.
31. 1. 2024 16:20
Všichni jsou blázni je ty jsi letadlo co?
Lidi vám fakt řachlo v kouli. Zjistěte si něco o moderních autech:

- el, dodávky umí být vyrobeny s neutrální bilancí co2, spalováky ne
- el. dodávky jsou lokálně bezemisní se spotřebou energie na úrovni 20-30% energie spotřebované spalovací alternativou
- i při současném energetickém mixu ČR jsou celkové emise el. dodávek za život vozu nižší než u spalováku
- celková emisní bilance el dodávky se v průběhu života vozu bude zlepšovat se zlepšování energ. mixu výroby elektřiny.
- reálné emise dodávky spalovací v průběhu života se razantně zhoršují se zhoršujícím se stavem spalovacího motoru

Proboha kde v tom je ten zdravý rozum hovořící ve prospěch spalovacích dodávek, které se primárně používají po městě s denním nájezdem do 150km?
Avatar - Stejsn
31. 1. 2024 19:51
Já se na elektromobily ve městech těším
Včera jsem šel Ječnou ulicí v Praze. Byla v ní jako vždy zácpa, 95 procent aut bylo spalovacích. Smrad tam byl strašný, auta stála, kouřila a v zimním vzduchu byly rozptylové podmínky mizerné. Já si pamatuju stejnou situaci v půlce 80. let, kdy to byly žigulíky, wartburgy, stodvácy. Nedalo se tam dýchat vůbec, často tam nebylo skoro vidět. Pak o dvacet let později už byla doba katalyzátorová, bylo to mnohem lepší. Teď po dalších dvaceti letech je doba močovinová a filtrová, zas je to o něco lepší. Ale za mě pořád ne dost dobré. Já mám auta fosilní, ale pokud by ve městech byla všechna auta na elektřinu, osobně bych byl rád. Snad se toho dožiju a snad i já budu někdy mít prostředky a podmínky, abych se na tom mohl podílet.
Rozbalit vlákno
0