Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST RAM 1500 Classic Warlock – Ježíšku, ty přece víš!

Výroba čtvrté generace kultovního pick-upu RAM 1500 letos skončí. Naštěstí ještě máte šanci pořídit zvýhodněnou verzi Classic Warlock. Obsahuje vše, co potřebujete, a mnoho navíc.
Zpět na článek
Avatar - Barrichello
26. 11. 2023 18:19
Jedno z posledních poctivých aut
které nemá foukaný tříhrnek, neměnění se v tom olej po 35 000 km, turbo je sprostý slovo ale přitom je to moderní pohodlné autoo s výbornou výbavou.

Jak praví klasik - kupujte dokud jsou . HEMI rulezz :yes:
Rozbalit vlákno
10
Avatar - WinDiesel
26. 11. 2023 19:44
Re: Jedno z posledních poctivých aut
To chce 3500 se 7-litrovým dieselem :-) Když už.
Avatar - Barry Lyndon
26. 11. 2023 20:00
Re: Jedno z posledních poctivých aut
A jak často se ten olej mění? Po 70 000 km? Nebo se nemusí měnit vůbec, že je to tak super? :D :D

Nechápu, jak si někdo může stěžovat na to, že výrobce nařizuje dlouhý interval, měnit olej častěji přece nikdo nikomu nezakazuje. Když srovnám VW (kde je interval 2 roky a 30tis) a Toyotu (kde je interval 1 rok a 15tis, tak voser je ta Toyota s nesmyslně častými servisními prohlídkami, což akorát prodražuje provoz. VW je naopak v pohodě, když není problém si mezi intervaly v 15tis vyměnit olej mimo autorizák, případně sám. ;-)
Avatar - Roman Horký
26. 11. 2023 20:19
Re: Jedno z posledních poctivých aut
Olej v toyote si měním před barákem na parkovišti za hodinu. Olej přijde na 800. Kde je problém? Jo u pezotu ještě levněji tam je Olej asi za 500 a za hodinu před barákem to jde taky.
26. 11. 2023 21:03
Re: Jedno z posledních poctivých aut
Barik by chtěl v návodu k autu že musí olej měnit co 7500km a povinně před barákem ;-)
Avatar - Barrichello
26. 11. 2023 22:52
Re: Jedno z posledních poctivých aut
jestli si někdy viděl US Owners manual, tak tam být Maintenance Schedule, Plan A, B a někdy i C a opravdu v extrémních podmínkách ala taxi, prach, policie, tahání těžkých přívěsů je tam třeba olej po 6 tis km :-)
Já si olej v motoru samozřejmě na všech svých autech umím vyměnit sám, nejsem ani levej ani línej. Mě to totiž navíc baví.
27. 11. 2023 09:59
Re: Jedno z posledních poctivých aut
Jak se to vlastne likviduje, kdyz to menis doma?
Avatar - Barrichello
27. 11. 2023 10:41
Re: Jedno z posledních poctivých aut
Bud to můžeš někam odvést na ekologickou likvidaci.....nebo zvlit nějaký jiný způsob.
Já to dávám kámošovi.
Avatar - mariov8
27. 11. 2023 10:44
Re: Jedno z posledních poctivých aut
Běžně je bere každý sběrný dvůr. Odebírají jak kuchyňské, tak i průmyslové oleje. Odděleně samozřejmě.
Avatar - Barrichello
26. 11. 2023 22:51
Re: Jedno z posledních poctivých aut
Po 10 000 km max.
Avatar - Barry Lyndon
28. 11. 2023 13:33
Re: Jedno z posledních poctivých aut
u auta, co je zároveň koníček, to samozřejmě chápu. ;-) :yes:
26. 11. 2023 21:00
Skvělá kára....
... když potřebujete velký pick-up.... Jinak je k ničemu.... ;-) a kdo chce V8, může si to koupit v nějaké rozumnější boudě.... ;-)

PS: krásná je spotřeba.... jenže dosažená při plynulé jízdě.... zkuste s tím denně jet do práce a bude to krapet jinak, co? ;-)

ale líbí se mi jak tady tyhle auta které reálně kupují jednotky zákazníků vždycky testery uhranou. Proč ne, taky by mě bavilo aby mi to zadarmo někdo půjčil. Ale že bych to chtěl vlastnit, to je jiná, že...
Rozbalit vlákno
6
Avatar - m.z.
26. 11. 2023 22:09
Re: Skvělá kára....
Žere to stejně, jako každé velké benzinové SUV, kterých tady jezdí taky docela dost...
27. 11. 2023 11:24
Re: Skvělá kára....
Souhlas, problém vidím spíš ve velikosti, na kterou u nás nejsou dělaná místa. Ne že by se nedalo, přecijen dodávek jezdí všude hodně. Ale člověk by to musel řešit a vždy hledat místo ne podle toho jestli je volné, ale vhodné a to by mě nebavilo. Jinak tenhle Ram i v téhle předchozí generaci je super auto, kupodivu dost pohodlné a dobře odhlučněné i na dálnici.
27. 11. 2023 12:19
Re: Skvělá kára....
Mista u nas dneska uz nejsou delana ani na fabii. Auta se zvetsuji, parkoviste ne.
Avatar - Barrichello
27. 11. 2023 13:10
Re: Skvělá kára....
Tak nějak....
Ale zatím jsem vždycky všude se vším zaparkoval, stačí nebýt línej a zaparkovat o 300 metrů dál
27. 11. 2023 11:31
Re: Skvělá kára....
Ještě k té spotřebě. V US jsem s touhle verzí jezdil v přepočtu okolo 11l / 100 km, u nás by to bylo víc, ale zase menší a slabší Wrangler s 2.0 benzínem mi jezdí za 11 - 15 l, takže by to asi nijak nevybočovalo. Jako jo, bude to žrát víc než třeba X7 40i (zmiňuji kvůli velikosti a výkonu), ale nebude to tak jinde aby to byl KO faktor, obzvlášť je velmi zajímavá ta cena.
Avatar - Barrichello
26. 11. 2023 22:54
Re: Skvělá kára....
Jezdím denně do práce Chargerem a po Praze a okolí to žere dle hustoty provozu 15-17 litrů, takže na LPG jezdíš za náklady dvoulitrové oktávky se 4válcem :-)
Mimochodem o 200 kg lehčí Jaguar s moderním motorem DOHC, s menším objemem a výkonem a lepší aerodynamikou žere o litr méně v průměru.
Nemá totiž vypínání válců, tak na začátku kopce a následné rovinky co má 4 km Mam s Chargerem plácnu 15,8 a na konci 15,4 a s Jaguarem na začátku 14,9 a nakonci 14,8 :-)