Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Škoda Fabia 1.0 TSI vs. Volkswagen Polo 1.0 TSI – Ve znamení drobných rozdílů

Mezi malými městskými hatchbacky má Škoda Fabia na domácím trhu neotřesitelnou pozici. Polo vůči ní představuje zajímavou alternativu se stejnou technikou, podobnými vlastnostmi, a navíc prémiovějším znakem Volkswagenu.
Zpět na článek
7. 9. 2023 14:46
Avatar - Barry Lyndon
7. 9. 2023 13:54
ta auta mají jedno společné
a to, že jejich předchozí generace byla hezčí. U Fabie trochu, tam to ani teď není žádný průšvih, u Pola potom velmi výrazně.
Rozbalit vlákno
17
Avatar - Ozzman
7. 9. 2023 14:23
Re: ta auta mají jedno společné
Máš pravdu a Fabii kriticky chybí kombík, je už docela veliká a první dostupný kombík od Škodovky je až Ofce :/
Avatar - Mikesus
7. 9. 2023 14:46
Re: ta auta mají jedno společné
A víš proč? Protože by jim klesly prodeje Octavií nebo karoqů za levnější model. A to oni nechtějí.
Avatar - Emel
7. 9. 2023 14:54
Re: ta auta mají jedno společné
To je takový výstřel do tmy. Nejbližší konkurent Fabky Combi je asi Kamiq, vzhledem k ceně Fabia Combi a Octavia Combi přímá konkurence nejsou.
Kdyby byl model rentabilní, tak se vyrábí. Fabka Combi byla na hraně.
7. 9. 2023 15:51
Re: ta auta mají jedno společné
Úplně nemám přehled o aktuálních cenách, ale spíš bych jako konkurenta Fabie Combi viděl Scalu. Pokud po Fabii kombi jdou zákaznici kvůli kufru, jak se dá předpokládat, tak tam je Kamiq marnej.
Avatar - Mikesus
7. 9. 2023 17:51
Re: ta auta mají jedno společné
ono nejde o to, že cenově jsou jinde. ale když lidi chtějí kombík, nebo nějaký prostor v kufru, musí prostě do základní octavky a vysolit víc.
Odjezdil jsem nekolik B a dali se i tehdy bez problému použít, natož dnes, když fabia má velikost jakou má. No ale proč, když lidi v pohodě koupí tu octavii, že?
Avatar - twistedTSD
7. 9. 2023 19:51
Re: ta auta mají jedno společné
Lidi si Octavii místo Fabie nekoupí. Průnik je minimální. Firmy nevím. F3 kombi u nich byla hodně populární, ale nezdá se mi, že by všichni ti cesťáci prostě dostali oktu.
Avatar - Emel
7. 9. 2023 20:04
Re: ta auta mají jedno společné
Myslím právě, že koupí Scalu, Kamiq... nebo i30 SW. Já bych koupil tu i30 nebo Ceeda (i dokud tu ta Fabka Combi byla).
7. 9. 2023 22:16
Re: ta auta mají jedno společné
Přesně tak, ten kdo chtěl Fabii Kombi nekoupí Octu za 700tis kč v základu, ani mrňavý kufr v Kamiqu, ale vezmou i30 Kombi - dostanou větší auto a ještě ušetří ;-)
7. 9. 2023 22:49
Re: ta auta mají jedno společné
Tak to loni udělala kolegyně z práce i30SW s 1,5 DPI. Za cenu Fabie koupila o kus větší auto, dokonce o třídu výš. Dávali za to cca 420.
Avatar - Mikesus
8. 9. 2023 20:41
Re: ta auta mají jedno společné
já bych to udělal stejně, ale na cestách to zas tak vidět tedy není
7. 9. 2023 22:21
Re: ta auta mají jedno společné
Nikoliv, to je obrovský omyl. Kamiq je výrazně vyší, a přitom má maličký kufr. Mnohem blíž má k Fabii Combi samozřejmě Scala, která k jen nepříliš menšímu kufru přidává velkorysý prostor pro nohy zadních pasažerů (který má i Kamiq).
Avatar - Emel
8. 9. 2023 09:14
Re: ta auta mají jedno společné
Čí omyl?
Automobilky se nechávají slyšet, že opouštějí segment B kombíků právě kvůli rostoucí oblibě B SUV a crossoverů. Teď samozřejmě můžeme diskutovat, jestli je Kamiq B nebo C a že vlastně možná Škodovka žádný B crossover nemá.
Kamiq má kufr 400l, to je na fullsize rodinné auto málo... ale těch 460 u Scaly je taky málo, aspoň z mého pohledu, obzvlášť když tu za stejné peníze jsou kombíkoví korejci. Osobně mi taky dává větší smysl Scala, no ale Kamiq se prodává líp...
Avatar - Mikesus
8. 9. 2023 20:42
Re: ta auta mají jedno společné
mně by zajímalo, kde se ten kamiq prodává lépe. Na silnicích ho téměř nepotkávám, narozdíl od scaly tedy
Avatar - Emel
9. 9. 2023 23:13
Re: ta auta mají jedno společné
U nás i v Evropě.
Scala je na trhu déle
Avatar - 3_diamanty
7. 9. 2023 16:47
Re: ta auta mají jedno společné
U pola ano... aj mne sa paci viac to predosle... ktore aj mam ... ale fabia je krajsia uz ta nova hoc tiez je to uz take cele prerastene a rozplacnute na predok ... problem je mozno v tom ze uz to nie su take tie klasicke proporciami este male auta ale male su uz len papierovo pricom v reale su to uz disproporcne obludy hrajuce sa neraz aj na auto o triedu vacsie ( a to im prave skodi ) ... uz povedzme scala vyzera voci fabii fakt lepsie ... a prave tym ze nie je nicim nejak disproporcne prerastena (napr. nadmerna sirka v pomere k dlzke a pod... ) .... ale aj tak hodnotim fabiu 4 krajsiu ako 3ka ktora bola uz vyslovene ako taka kocka na kolesach....
Avatar - twistedTSD
7. 9. 2023 19:48
Re: ta auta mají jedno společné
Vůbec, F4 je úplně v pohodě. Polo bylo v pohodě před otřesným FL.
Avatar - Barry Lyndon
7. 9. 2023 22:23
Re: ta auta mají jedno společné
Facelift Pola to ještě o 1000 % zhoršil, to je fakt, ale i tak měla minulá generace obou aut objektivně lepší design (o tom co je objektivně lepší rozhoduju objektivně sám :D ) ;-)
7. 9. 2023 14:46
Pekný test
Dobrý test, zaujímavý, podrobný a dobre sa číta. Polo naozaj zbytočne drahé. Je škoda že na obidvoch testovacích autách nebol rovnaký rozmer pneumatík, dali by sa lepšie porovnať ! Pár gramatických chýb v teste odhalí aj "cizinec". Mám doma Kamiq 2022 1.5 TSI a Fabiu 2006 1.4 16V 59kW (obidve autá veľká spokojnosť), určite ani novú Fabiu by som neodmietol.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - 3_diamanty
7. 9. 2023 16:59
Re: Pekný test
Polo je drahsie aj ako scala... mam to uz omrknute ... aj v PO aj v KE ma scala s tym istym silnejsim 1,0 tsi so 6M vyjde u predajcov lacnejsie ako rovnako osadene polo.. ( a potom ze preco nam miznu male auta z ciest ze jo ) ... v pripade seatu mi dokonca ponukali aj aronu lacnejsiu ako ibiza ( ibiza uz nema ani moc skladovky... vsade len sama arona ) ... proste sila... a potom sa cudujeme ze nikto nikde nevidi nove polo fiestu ibizu ... ked uz od nich vacsie crossovery vyjdu lacnejsie ... auto sice chcem najskor riesit az buduci rok... najneskor leto 2025 ( pred nastupom euro 7 ) .. ale uz teraz mi je jasne ze radsej vacsiu scalu ako polo... pripadne nieco ako clio/colt... mokka, mg zs ... ( aronu po oznameni konca seatu uz vylucujem ).... snad jedine dospele male auto ktore sa da u nas dnes este kupit fakt vyrazne lacnejsie ako jeho vyssi crossoverovi bracekovia je corsa... skutocne 1,2 100k corsa je uz okolo 17 skladovka.. kdezto mokka uz okolo 20 aj crossland ( tie iste motory ) ... teda tu uz je financne ferovy rozdiel 3 litre ... ale ako vravim ibiza cenou uz prelieza aj aronu... polo zase t cross... a aj bayon som uz videl v cene mensej i20tky...
7. 9. 2023 22:51
Za Polo chtějí skoro půl mega
Za nové Polo chtějí skoro půl mega, no podle statistik prodejů se to i tak prodává.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - 3_diamanty
8. 9. 2023 02:49
Re: Za Polo chtějí skoro půl mega
Navyse sucasne polo je u nas problem zohnat aj ako skladovku ... kdezto t cross aj taigo maju skladoviek pozehnane... aj to je dalsia ukazka toho ze dnesne male auta v dobe suv a crossov uz ani predajcovia "neberu" a nechcu drzat ... a radsej ti miesto pola uz ponuknu taigo z brazilie ... taka doba.... cela hore nohami... a pockaj este na prichod euro 7... kedy uz aj fabia pod 20 litrov nebude... oni nam tie elektromobily fakt takto nepriamo nanutia ... smutne.... ale kym to stiham tak stale este chcem spalovak.... taka scala po facelifte je vazne paradna :yes:
8. 9. 2023 08:09
Re: Za Polo chtějí skoro půl mega
Upřímně mně se Scala moc nelíbí, spíš bych bral Ceed.
Avatar - Emel
8. 9. 2023 09:03
Re: Za Polo chtějí skoro půl mega
V hb je to docela vyrovnaná partie... za mě je největší výhoda Ceedu kombík.