Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Opel Grandland 1.2 Turbo vs. Renault Austral 1.3 TCe 140 – Generační záležitost

Zatímco Opel Grandland zahajuje šestý rok existence na našem trhu, Renault Austral je novinkou s velikými ambicemi. Vyrovná se zavedenému hráči, nebo jej dokonce předčí?
Zpět na článek
17. 3. 2023 22:03
Proč jsou ta masově vyráběna auta
Dnes tak strašně hnusná? Souvisí to nějak s krizi či s koncem civilizace?
Rozbalit vlákno
16
17. 3. 2023 22:45
Re: Proč jsou ta masově vyráběna auta
Ále, nie sú hnusné. To máš len pokrivené vnímanie, lebo jazdíš na starom Priuse. ;-)
18. 3. 2023 06:02
Re: Proč jsou ta masově vyráběna auta
Hele nevim, mě se taky nelíbí ani jedno. Jsou to jen krabice bez duše, nejsou ničím zajímavé… a to Priusem nejezdím :-[]
18. 3. 2023 08:32
Re: Proč jsou ta masově vyráběna auta
Taky mám ještě mnohem starší Peugeot 406. Ten mi pokřivuje vnímání ještě víc protože to je nádherný krasavec na rozdíl od dnešní 408.
18. 3. 2023 08:33
Re: Proč jsou ta masově vyráběna auta
Přesně, P406 je stále krásné auto :yes:
18. 3. 2023 09:17
Re: Proč jsou ta masově vyráběna auta
Škoda, že nemáš 406 Coupé, to by som ani nepípol. :) Ale aj sedan bol pekný, hoci podľa mňa rovnako nudný ako tento Austral.
18. 3. 2023 09:23
Re: Proč jsou ta masově vyráběna auta
:D :yes:

Tak ten byl dobrej! Díky za zasmání.

Jinak - asi jsem divnej, ale zrovna ten Opel se mi fakt líbí, Austral jsem naživo ještě neviděl. Ale já jsem divnej, mě se moc líbí třeba i Tucson. :-[]

Ps.: Co se mi v dnešní době naopak krutě nelíbí, je rezignace na techniku. Auto C segmentu, cena ...od za více než 750, pět displejů a vzadu vlečka.
Viz. i nedávno testovaný 408, nebo Mazda 3 - chce být subprémií, v minulé generaci multilink, dneska vlečka. Naleštěná bída.
18. 3. 2023 10:01
Re: Re: Proč jsou ta masově vyráběna auta
Tak vyrobcovia pochopili, ze u 99 percent zakaznikov urobia vatsi dojem s ambientnym podsvietenim dveri za 1$ a displejom za 3$ ako s komplikovanou zadnou napravou a to ju este niekto musi aj naladit. A ked renomovani novinari budu donekonecna omielat, ze oktavka s vleckou jazdi lepsie ako bmw 3, tak naco by vyrobcovia vyhadzovali peniaze von oknom
18. 3. 2023 10:03
Re: Re: Proč jsou ta masově vyráběna auta
Ano, souhlas. 👍

Jen si myslím, že řidičů, kteří složitější techniku docení je víc.

Ostatně - stačí se svézt.

Vlečka patří do aut za cenu do půl mega. A pokud si někdo hraje na prémii ... A to má multilink třeba SY Korando s AWD ;-)
Avatar - Mikesus
18. 3. 2023 19:27
Re: Re: Proč jsou ta masově vyráběna auta
Nebo třeba i yaris cross awd má multilink
18. 3. 2023 11:23
Re: Proč jsou ta masově vyráběna auta
Taková Moka - na tom by se mohli designéři učit - potkávám nejčastěji ty zelené a kdybych byl ženská, tohle auto bych musel mít :yes:
18. 3. 2023 15:05
Re: Proč jsou ta masově vyráběna auta
Jo, souhlas. :yes:
18. 3. 2023 11:44
Re: Proč jsou ta masově vyráběna auta
Moja skúsenosť je, že s tým viacprvkom vzadu je to veľmi individuálne. Napríklad minulý rok sme mali v práci požičanú DS4 a kamarát mal novú CX-30, ale bol zvedavý na DSko. Za mňa je to krásne auto a bolo ešte s poriadnym motorom bez hybridu, ale ten zadok s jednoduchou nápravou šialene odskakoval. Keď sme si to vymenili a ja som presadol do CX-30, vôbec mi nevadilo, že ani ona nemá vzadu multilink. Malo to tuším menšie kolesá, ale úplne v pohode sa to správalo na nerovnostiach. Čiže neposudzoval by som len podľa papiera od stola, treba si to jednoducho vyskúšať, ale samozrejme, aj toto je môj subjektívny dojem.
18. 3. 2023 14:50
Re: Proč jsou ta masově vyráběna auta
Dobře naladěná vlečka může být lepší než špatně naladěný víceprvek a lepší než špatně naladěná vlečka, samozřejmě. Ale dobře naladěný víceprvek bude vždy lepší než vlečka. Už z důvodů fyzikálních😉
18. 3. 2023 17:55
Re: Re: Proč jsou ta masově vyráběna auta
Co mne vadi, ze dnes je problem sa dozvediet technicke info o aute aj na strankach vyrobcu
Avatar - Barry Lyndon
18. 3. 2023 18:01
Re: Proč jsou ta masově vyráběna auta
Tak zrovna tady má pravdu, že je to v obou případně kombinace nudy, ošklivosti a marnosti...
23. 3. 2023 13:48
Re: Proč jsou ta masově vyráběna auta
Prečo sa stále vaše subjektívne dojmy snažíte vydávať za objektívny fakt?
17. 3. 2023 22:51
Nečítal som, ale...
...jazdil som s oboma autami a toto je jasné víťazstvo pre Austral. Grandland je obstarožný, od novoty v ňom vŕzgajú lacné plasty, má slabú ponuku motorov, bez plug-inu len trojvalec a v súčasnosti už predražené. Ale známy to mal s 1,6 Turbo, keď to ešte bola novinka, vtedy to bolo fajn. Austral je už o generáciu novšie auto, slušná kvalita, parádne Google ovládanie a celkovo príjemné auto.
Rozbalit vlákno
8
17. 3. 2023 23:06
Re: Nečítal som, ale...
Palubka Australu je strašné peklo...
17. 3. 2023 23:49
Re: Nečítal som, ale...
Že premium... Takže článok tiež oželiem. Ten Austral nevyzerá zle, len dnes sú skoro všetko také vysoké kozy. Zvonka veľké, zvnútra už tak nie, vysoké prahy a nízka strecha. Cesty sú postupne lepšie, podvozky naopak vyššie. Dnešnej dobe nejako chýba zdravá logika. Premýšľať dnes o novom aute, tak vážne neviem, po čom by som šiel.
18. 3. 2023 08:12
Re: Nečítal som, ale...
A čo by si chcel na SUV s vysokým posedom. Nízku podlahu a prahové spojlery?
18. 3. 2023 09:24
Re: Nečítal som, ale...
SUV sú vysoké kozy, coupé-SUV zas prišliapnuté nezmysly...ľuďom sa asi nezavďačíš. Nie je to o cestách, ale o tom, že vyššie sedenie je prirodzenejšie a mnohí si nechcú líhať a vstávať zo zeme pri každom vystupovaní. Nemôžem im to mať za zle. No a potom pocit bezpečnosti, ale tam s logikou čím väčšie, tým lepšie fakt nesúhlasím. Ja by som asi volil nejaký crossover na spôsob T-Rocu alebo XCeedu. Dobre vyzerajú a praktická stránka je tiež v poriadku.
18. 3. 2023 09:33
Re: Nečítal som, ale...
Je fakt, že občas se divím - nedávno testovaný 408, crossover C segmentu, délka téměř 4.7m, kufr pod 500l a málo místa nad hlavou! K čemu to pak sakra je?
Moje SUV C má 4.4m (parkování je úplně super, jeden z největších plusů), kufr podobně velký, i přes prostorově náročnější multilink a přípravu pro AWD, a místa vzadu nad hlavou královsky, i přes to, že zadní lavice je ukázkově vysoko, bez dnes typických kompromisů.
Se člověk ptá, kde dělají (někteří) soudruzi chybu?
18. 3. 2023 11:36
Re: Nečítal som, ale...
Asi je to o tej snahe výrobcov zaujať. V C SUV segmente je dosť pretlak a mnohé sú fakt na jedno kopyto. Z užívateľského pohľadu je to celkom fajn ale zas vidím to aj na tom Australi, že prečo by som ho mal chcieť, keď taký Sportage alebo Tucson mi dnes vedia za tú cenu ponúknuť väčšie a zaujímavejšie auto. Renault bol o tom, že vedel ponúknuť nevšedné modely a to mi dnes pri ňom akosi chýba. Išli do takej uniformity. Nový Espace? Len predĺžený Austral. Som zvedavý aspoň na tú elektrickú R5.
18. 3. 2023 14:57
Re: Nečítal som, ale...
Jako bývalý majitel dvou Meganů III, velmi spokojený majitel, který s nimi strávil přes 10 let, musím souhlasit. S příchodem de Mea šel R do kopru, alespoň pro mě určitě.

K/H nabízí dneska za ještě přijatelné ceny hrozně moc, SY Korando je taky super a pak je to o individuálních nabídkách a slevách - někdy když kupuješ a vybíráš nové auto, můžeš skončit v něčem, co by tě na začátku ani nenapadlo.
18. 3. 2023 17:23
Re: Nečítal som, ale...
Môj ideál je dnes už prakticky vymiznutý druh - kompaktné MPV. Asi preto mám už druhú "krabicu", ktorá sa na MPV najviac podobá. A je to presne o tom - nechcem sadať hlboko dolu a pozerať nákladiakom do výfukov, plus mám rád vzdušný a svetlý interiér auta - tanky s malými oknami a čiernym čalúnenám stropu, kde je tma aj za bieleho dňa, naozaj nemusím.
Tradičné SUV mi prídu zbytočne mohutné a ťažké, čo sa neprejavuje pozitívne na priestore, variabilite, ovládaní, cene, prevádzkových nákladoch ani údržbe. Ťahať kopec balastu kvôli vyššiemu posedu mi príde ako nedostatočný dôvod na kúpu. Lepšie je to pri malých crossoveroch, pokiaľ by som mal ísť do niečoho takého, možno by som si vybral napr. Captur, príde mi ešte ako vcelku vyvážený kompromis. V prípade väčšieho finančného obnosu asi niečo menšie od Mercedesu.
Nová parta crossoverov ako Austral a podobné autá ma až toľko neberú. Prídu mi ako obyčajné vozy len so zvýšeným podvozkom - okrem toho, že to nevyzerá dobre, mal by som obavu o jazdné vlastnosti - ťažisko je predsa len o dosť vyššie a jediné plus vidím max. v možnosti vyjsť na o málo vyšší obrubník ako obyčajná Octavia.