Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Bentley Continental GTC V8 – Sportovní vznešenost s rozcuchem

Třetí generace Continentalu GT rozšířila před třemi lety nabídku o osmiválcový motor a stahovací střechu. A právě takový kus aristokracie na víkend přistál v redakční garáži.
Zpět na článek
16. 8. 2022 14:07
17. 8. 2022 09:59
17. 8. 2022 11:52
17. 8. 2022 13:02
15. 8. 2022 23:13
No, milá redakce..
Asi máte opravdu velký problém, když pod testem Bentley je totálně mrtvá diskuse...
Rozbalit vlákno
42
Avatar - Ozzman
16. 8. 2022 07:14
Re: No, milá redakce..
Možná to bude tím, že o tomhle autě mimo tabulek a obrázků má zdejší osazenstvo minimální zkušenosti, včetně mě, já ho tedy nedávno viděl zaparkovaný :-[] :-!
16. 8. 2022 07:30
Re: No, milá redakce..
A jako bonus jsem dostal od redakce 3 :no:
Avatar - Barrichello
16. 8. 2022 09:15
Re: No, milá redakce..
O dream cars se dřív diskutovalo i když v tom člověk nikdy ani neseděl.

Jinak tahle generace Continentalu se povedla, i naživo je moc pěkná včetně krásného interiéru (pokud se zvolí ty správné barvy). Viděl sem naživo několikrát v Praze a pak i na srazu RR/Bentley/Lotus v Dubči
16. 8. 2022 09:35
Re: No, milá redakce..
Dream car pro tebe a pro Vémolu. V garáži Bentley a Hummer, v akváriu krokodýla, v posteli plastelínu.
Avatar - Ozzman
16. 8. 2022 09:50
Re: No, milá redakce..
Vkus Vémoly nesdílím, naopak, ale tenhle Bentely v kupéčku se mi taky líbí i když velké GT není zrovna můj sen (maximálně to americké jako Mustang). V této generaci to Bentley sluší mnohem více a když už tedy BYCHaříme nad nedostupným autem, dal BYCH mu přednost vždy před Rolsem, ten mne nebere..
16. 8. 2022 10:01
Re: No, milá redakce..
klidně bych vlezl i na tu Lelu, jestli jde o tohle, ale doma to mít nemusím. a jestli nejsi čistý extrovert, tak ti ta pozornost nebude dělat dobře, v Monacu si tě asi nikdo nevšimne, ale tady by mě to snad i sr.a.lo...
Avatar - Ozzman
16. 8. 2022 10:09
Re: No, milá redakce..
V Monacu, co jsem měl možnost posoudit, je nejběžnějším autem Renault Clio všech generacích :D

Ok, jasné, že se za tím otočí víc lidí, než za nějakou 6er coupé, ale pokud se bavím e čistě o vzhledu, tak continental Coupe fakt není ošklivý a nevkusný, jako Lela (na tu bych já teda nevlezl, vypadá jako parodie na plastovou panenku), nebo jeho další výtvory z řad aut a motorek. Trochu mícháme dvě věci dohromady. Ve Ferrari taky budeš středem pozornosti, ale nic to nemění na tom, že jsou to povětšinou nádherná auta.
16. 8. 2022 10:14
Re: No, milá redakce..
Na můj vkus je dosti opulentní a řvavý. Třeba S-kupé mi přijde daleko vkusnější.
Avatar - Ozzman
16. 8. 2022 10:16
Re: No, milá redakce..
Já mám rád tyhle "agresivnější" a hranatější masky, proto jsem vždy měl radši BMW, než ostatní D3, proto se mi líbí ameriky :)
16. 8. 2022 10:26
Re: No, milá redakce..
takový ilustrativní video
https://www.youtube.com/watch?…
edit: dyť je to kulatý jako všechny Audi:)
Avatar - Ozzman
16. 8. 2022 10:34
Re: No, milá redakce..
Ale to auto nemůže za to, kdo si ho kupí :D Jednou coupe nam parkuje za rohem práce, vídám ho docela často.. určitě je to za mne pohledné auto, to předchozí mne nebralo.
16. 8. 2022 10:40
Re: No, milá redakce..
To je trochu alibismus. V poslední době krom toho Vémoly mi ještě ulpělo v paměti:
https://www.novinky.cz/…bentley-40401226
:-) :-) :-)
Avatar - Ozzman
16. 8. 2022 10:43
Re: No, milá redakce..
Přestaň, nebo mi zkazíš názor! :D

Dost dlouho jsem si napravoval mínění o BMW (mladí vesničtí blbečci ftuningu starejch vraků), pak na MB (kolotočáři a hochštapleři - vše ojeté samo).. a teď tohle :D
16. 8. 2022 10:46
Re: No, milá redakce..
hele, Géčko je úžasné auto. ale... architekti a docenti si to nekupují.
Avatar - Ozzman
16. 8. 2022 10:52
Re: No, milá redakce..
To je další krásná věc, která má negativní auru :D
Avatar - Barrichello
17. 8. 2022 11:35
Re: No, milá redakce..
Nejvíc Géček jezdí v Moskvě :-) Koncentrace 50 ks na 200m2 :-) :-)
Avatar - Barrichello
17. 8. 2022 11:34
Re: No, milá redakce..
Kdo se bojí toho že se lidi budou otáčet, musí jezdti v tuctové německé konfekci.

My co se jezdíme amerikama 10-15-20 a víc let tak se toho, že se lidi otáčej, ptaj se co a jak nebojíme a nevadí nám to.
16. 8. 2022 11:23
Re: No, milá redakce..
JJ, řešit auto optikou "hlavně nenápadně", tak všichni jezdíme v Toyotách, Škodovkách a Hyundaích.

Krásné Conti :yes:
16. 8. 2022 17:30
Re: Re: No, milá redakce..
Najlepsie sadne ten dizajn podla mna flying spur. Teraz som v jednej dedinke na zapade uk, sused, 70tnik ma kupe v zelenej, chodi s tym kade tade, na zadnych sedadlach dve 20 rocne aziatky, ked kracaju dedinou obe dva metre za nim tahaju jeho batoziny, aspon niekde je este svet podla starych pravidiel :-D
Avatar - Barrichello
17. 8. 2022 11:31
Re: No, milá redakce..
Krokodýla nemam a ani bych nechtěl. Plastelína mi neva, pokud to není přeplácaný extrém.
A Hummer bych nechtěl, Bentley jo.
16. 8. 2022 11:21
Re: No, milá redakce..
Soihlas, opravdu krásné auto a umím si ho v garáži představit. Spíš jako kupé, ale asi nejkrásnější "běžné" novodobé Bentley.
Má dokonalé sopky, detaily, přední část už je hezká a zadní vyloženě sexy. Navíc motor klenot.
Interiér je to samé jako exteriér, prostě povedené. :yes:
16. 8. 2022 17:33
Re: Re: No, milá redakce..
Ja by som uvital hlavne analogove budiky z drahych materialov, dufam, ze ostala v konfi taka moznost
Avatar - Ji/Ri
17. 8. 2022 11:49
Re: No, milá redakce..
Zkušenost mám, pár tisíc km. Luxusní loď. Fajn je, že při jedné konfiguraci interiéru máš pocit sportovnosti, při jiné , že jsi na jachtě, při další v obýváku.. i jízdou to umí. Tam je vše vpořádku, ale mě to úplně zatím neoslovuje. Nicméně je to nádherný stroj, který umí zaujmout nejen vzhledem. Osobně mi dává větší smysl v tom gábriu. :-)
Avatar - kosmonaut
16. 8. 2022 08:22
Re: No, milá redakce..
Prosimtě jaká diskuse? Veškerou diskuzi tu naprosto do1ebal ten multinickový kreten Kylie.
Avatar - Barrichello
16. 8. 2022 09:13
Re: No, milá redakce..
Tady už diskuze pod normálními auty není a akorát pod články o EV diskutující elektro-utopisti nebo sem pár fanatiků pořád cpe politiku
Avatar - Hammunasakra
16. 8. 2022 10:38
Re: No, milá redakce..
TÁHNI na dovolenou na https://www.irozhlas.cz/…nu_2208160857_pj ZPÁTEČNÍKu = a nech si svý ZPÁTEČNICKÝ kecy pro svý SOUDRUHY zpátečníky
Avatar - Barrichello
17. 8. 2022 11:36
Re: No, milá redakce..
Soudruhy máš rád ty, zelený fanatický utopisty co šnupaj Marxe
Avatar - kari.laz
16. 8. 2022 11:35
Re: No, milá redakce..
Hodně lidí odešlo. Zůstalo tu pár diskutujících a naplavilo se sem mraky podivínů a elektrofans. V diskuzi se to pak vždycky zvrhne na "přestřelku". Ani se nedivím, že ti normální nemají už tolik chuť diskutovat.
16. 8. 2022 12:52
Re: No, milá redakce..
Naprosto přesně.

(A hned máš 3 mínusy, divím se, že ne obligátních pět.)
Edit: už 4 :-)
16. 8. 2022 15:45
Re: No, milá redakce..
Diskuzi si tvoříme sami a jestli ji opouštět kvůli pár individuím? Vypnul jsem si je a i když tu plevelí, lžou a napadají, je mi to putna. ;-)
16. 8. 2022 17:11
Re: No, milá redakce..
Já si je zatím nevypínám, mám nervy ze železa. A je dobré vědět, kam až může neléčená choroba dospět. :-)
16. 8. 2022 18:39
Re: No, milá redakce..
Jsi odvážný. Ty slinty se nedají číst. ;-) A mě mají ty diskuzní děfky nejradši, mám zatím 11 palců :-) :-!
16. 8. 2022 19:08
Re: No, milá redakce..
11 je hezký skóre, :-) já mívám zpravidla 6 jistejch hned, ať napíšu co napíšu, další pak jak se jim to povede, dělají mi radost, kluci. :-) :-!
Avatar - kari.laz
16. 8. 2022 21:00
Re: No, milá redakce..
Taky je mám vypnuté, občas je ta diskuze zajímavá, když hledám příspěvky mezi informacemi o zablokovaných uživatelích :D
Spíše jde o to, že spoustu lidí zmizelo a není tolik s kým diskutovat.
17. 8. 2022 07:35
Re: No, milá redakce..
O to víc si vážím každého, s kým se normálně diskutovat dá. Třeba se rozplývat nad Bentley.
Avatar - kari.laz
17. 8. 2022 08:21
Re: No, milá redakce..
Každému normálnímu fanouškovi aut se musí Bentley zkoumat. Do jistoty fascinovat. Není to Octavia, je to Bentley s oivalc a obrovským luxusem. Dá se diskutovat nad vzhledem a konkurencí, ale každý fanoušek aut musí být rád, že taková auta existují.
17. 8. 2022 09:23
Re: No, milá redakce..
S Conti mám zkušenost pouze v rámci první generace, takže úplně irelevantní, nicméně po jízdě s RR Wraight mi je Bentley určitě bližší. Neřídí se jako loď. ;-)
Avatar - kari.laz
17. 8. 2022 10:16
Re: No, milá redakce..
Koukám, že mě zradilo automatické doplňování slov na telefonu. To vypadá, jak když jsem psal po osmi pivech :D
Mě šlo hlavně o to, že jak Bentley, tak RR jsou ikony. Jsou drahé, nejsou nejrychlejší, ale jsou to automobilové ikony. Nabídnou luxus, individualizaci jako nikdo.
17. 8. 2022 12:01
Re: No, milá redakce..
A já myslel na nějakou moderní chorobu s přehazováním písmenek ;-)

JI/RI to tu nedávno popsal skvěle, jsou to spolu s dalšími ikonami (Ferrari, Lambo např.) značky, které jsou kulturní dědictví lidstva.
Avatar - Ji/Ri
17. 8. 2022 11:51
Re: No, milá redakce..
Přesně tak. Občas je to trošku obtížný hmyz, ale člověk se aspon nasměje. :D
17. 8. 2022 12:00
Re: No, milá redakce..
Když ono mě to už víckrát spíš rozbrečelo :-[]
Avatar - kari.laz
16. 8. 2022 11:39
Nádherný aristokrat
Tohle je přesně to auto, kde si člověk užívá luxusu a jízdy. Nemá ambice s ním závodit, ale pokud je potřeba, vystřelí jak z praku. Tohle si nikdo nekoupí jen kvůli silnému motoru. Na cestování pro "movitější" to je ideální koráb.
V aktuální generaci nádherné auto se skvělými motory.

Docela zábavné je, jak autor rozebírá hmotnost (která je brutální a nijak to neobhajuji), ale u elektro, i u těch hrajících si názvem na sportovní, jako ID GTX, nebo Eniaq RS se nad hmotností, téměř shodnou s tímto "korábem" , ani nepozastaví.
Rozbalit vlákno
2
16. 8. 2022 12:13
Re: Nádherný aristokrat
taky se nepozastaví nad hmotnosti bagru, autobusu, nebo tramvaje. nejspíš proto, že posuzuje optikou dané třídy.
edit: našel jsem, že předchozí cabrio s 12válcem vážilo míň, než to nové s osmi
Avatar - Ji/Ri
17. 8. 2022 11:51
Re: Nádherný aristokrat
Ono není hmotnost jako hmotnost. U elektra je to ve velké míře zatím naprosto nezvládnutá disciplína.
16. 8. 2022 14:07
Opulentní
Seděl jsem v tom (jen v garáži) a opulentní je přesně to správné slovo. Není to vůbec můj šálek čaje, ale za možnost V12 palec nahoru.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Emel
17. 8. 2022 09:59
Re: Opulentní
Vidím to podobně... auto se mi líbí, ale není to nic pro mě... i na dlouhé cesty bych si koupil něco jiného.
Avatar - Ji/Ri
17. 8. 2022 11:52
Re: Opulentní
... přesně tak. Proto, jak jsem uvedl výše, mi dává smysl spíš kabrio, ptže to je něco, co si chci užívat a to je dost úzký profil užití.
Avatar - Emel
17. 8. 2022 13:02
Re: Opulentní
Jedno kabrio jsem měl a k srdci mi to nepřirostlo... ale tak třeba na stáří ještě změním názor ;-)