Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Cyklosezóna začíná, přípravu rozhodně nepodceňujte

Stále teplejší a slunečné počasí přimělo lidi vytáhnout nejen kabriolety, ale také kola a další sportovní náčiní, se kterým se mnohdy objevují i na silnicích.
Zpět na článek
29. 3. 2022 12:45
Ok, kolo patří do provozu, ...
...i když je v očích mnohých řidičů prvkem obtěžujícím.

Ač nelze zpochybňovat obsah článku a je třeba s ním souhlasit, na server o autech patří jen jeho první odstavec, zbytek na cykloweby.
Rozbalit vlákno
8
Avatar - Mikesus
29. 3. 2022 16:05
Re: Ok, kolo patří do provozu, ...
Kolo patří do provozu, ale má dodržovat také pravidla silničního provozu. Obtěžující je tehdy, když projíždí křižovatkou na červenou, skáčou na přechody z chodníku, nedávají přednost z vedlejší, nejezdi u krajnice, nejezdi za sebou atd.
29. 3. 2022 16:35
Re: Ok, kolo patří do provozu, ...
Proč to píšeš mě? Je to mimo téma mého příspěvku i mimo téma článku.

Máš samozřejmě pravdu, ale pokud to potřebuješ někomu sdělit, založ si nové samostatné vlákno.

A v očích některých řidičů může být obtěžující i cyklista jedoucí zcela podle předpisu. Třeba jen tím, že jede po tak úzké komunikaci, že ho delší dobu nelze předjet zejména v hustším provozu. Takové "obtěžování" jsem měl primárně na mysli.
Avatar - petr petrumr
29. 3. 2022 18:27
Re: Ok, kolo patří do provozu, ...
když jedeš za cyklistem, podtáčíš motor a ničíš spojku?
29. 3. 2022 18:31
Re: Ok, kolo patří do provozu, ...
Za prvé - důvod, proč se mě ptáš?
Za druhé - ne, mám HDM.
Avatar - petr petrumr
29. 3. 2022 19:05
Re: Ok, kolo patří do provozu, ...
Je diskuze a chci rozlišit lidi a co mají za auto. A ty mně chceš namluvit, že převodovka HDM nemá spojky? Cyklista tady byl dříve jak auto a jestli tě vytáčí na uzké silnici, tak proč jezdíš po uzkých silnicích?
29. 3. 2022 19:14
Re: Ok, kolo patří do provozu, ...
Nebudu tě učit funkci HDM převodovky zrovna tak, jako tě nebudu učit chápat psaný text.
Napíšu-li "v očích mnohých řidičů prvkem obtěžujícím" nebo " v očích některých řidičů může být obtěžující i cyklista jedoucí zcela podle předpisu" ještě neznamená, že to obtěžuje mě.
Stačilo by ti pročíst celé vlákno, pokud to na tebe není moc náročné.
Spojky v automatické převodovce HDM se aktivují jen při změnách převodů. Rozjezdovou funkci nebo "plíživou" rychlost jízdy neplní spojky, ale hydrodynamický měnič. A měnič je vrtulka ve voleji :-) .

Máš tam něco dál?
Avatar - curwasportiva
29. 3. 2022 18:39
Re: Ok, kolo patří do provozu, ...
Pro zakomplexovane, narcisistni tragedy je obtezujice vse…
Vyrovnany, sebevedomy clovek vi, ze se svet netoci jen kolem nej, jeho potreb a nalad…
29. 3. 2022 18:47
Re: Ok, kolo patří do provozu, ...
Souhlasím, pokud to myslíš obecně, stejně jako já jsem první větu myslel obecně. Už možná i proto, že stále víc jezdím na kole raději, než autem.
29. 3. 2022 14:25
Přilba se v článku přeceňuje
Já jsem spadl na kole mnohokrát a přilbu jsem nepotřeboval. Ale z toho 4. patra bych neskočil a to ani s helmou.

Cituji "Jako modelový příklad si představte pád na hlavu ze čtvrtého patra".
A skákal již někdo z toho 4. patra na hlavu s přilbou??? A přežil ten modelový příklad?
Rozbalit vlákno
4
Avatar - petr petrumr
29. 3. 2022 18:25
Re: Přilba se v článku přeceňuje
To tě zabije, ale pod helmou zůstanou darovací orgány.
Avatar - curwasportiva
29. 3. 2022 18:40
Re: Přilba se v článku přeceňuje
Tak pokud jezdis jen na pivo a pro rohliky proc ne, me prilba od vazneho zraneni zachranila nekolikrat…
29. 3. 2022 19:47
Re: Přilba se v článku přeceňuje
Som amatersky cyklista, spadol som 2x a nie vo vysokej rychlosti, ale vzdy na asfalt a vzdy na hlavu. Vzdy som rozbil, praskol, znicil prilbu. Ak by som ju nemal, som uz davno mrtvy. Vzdy to bol len otras mozgu. Vo vseobecnosti je nosenie prilby hodne podcenovane. Ked som bol mlady, jazdil som bez prilby, uz by som to nerobil. Do kvalitnej prilby sa oplati investovat, je to jediny "airbag" co cyklista ma.
30. 3. 2022 09:29
Re: Přilba se v článku přeceňuje
To je jak s bezpecnostnimi pasy.. v beznem provozu jsou z 99,9999% zbytecne, u 99% nehod taky nemaji na nic vliv. Ale vykladej to pak tem mrtvolam, ktere se nepripoutaly a proletely celnim sklem.

Ja mam helmu, i kdyz jedu pro rohliky.
30. 3. 2022 10:25
Cyklisti - naozaj zvláštny ľudský druh
To oni by potrebovali osvetu a uplatňovanie zákona!!
Jazdia rýchlo neosvetlení po chodníkoch a cestách, v protismere, krížom cez križovatky...
Aj minule jeden ,,otec" išiel s malým synom večer po ceste v meste v protismere. A osvetlenie? Nič!!
A ďalšia skupina rodičov s deťmi: už sa stmievalo a polovica z nich nemala lampičky vôbec!
Samostatná kategória sú tí ,,hrbáči" Bolt, Wolt, FoodPanda...
Asi im platia tak málo, že na osvetlenie už neostane!
Rozbalit vlákno
0