Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Dlouhodobý swift po 13 letech: Slouží stále stejným majitelům

Šestnáct měsíců od podzimu 2005 jezdilo ve Světě motorů zářivě červené Suzuki Swift. Nastřádalo 50.000 kilometrů a pak se přesunulo na jih Čech. Seniorům v Jindřichově Hradci od té doby slouží dodnes. Má najeto 147.026 kilometrů.
Zpět na článek
25. 12. 2019 17:15
25. 12. 2019 17:50
25. 12. 2019 18:00
25. 12. 2019 18:35
26. 12. 2019 06:14
26. 12. 2019 21:21
27. 12. 2019 11:00
Avatar - 3_diamanty
25. 12. 2019 17:15
super auticko
stale ich dost vidno a tato generacia bola defakto taka ta prelomova ... ktora urcila aj dizajnersky smer swiftu pre dalsie roky :yes:

skoda len toho uz skoro nepouzitelneho mikro kufru ale inak videl som v tom svojho casu u nas jazdit aj nejednu 3-4 clennu rodinu uplne bezne po boku prvych fabii 206tiek a dalsich malych aut.... cize u nas v strednej europe to neraz bolo aj nieco viac ako len auto do mesta ... boze a kolko je ich v madarsku ( kde sa swift pre eu uz roky vyraba ) .. staci mi ist pol kilometra za hranice smerom kdesi na hollohazu a je to tam samy swist ( akejkolvek generacie ) ci wagon R+ ... ale aj u nas je to zase sama skoda ci kia ... v slovinsku zase same clio a pod.... cize to je tak.. co sa kde vyraba tak to tam aj frci :yes:
Rozbalit vlákno
2
Avatar - xxc
25. 12. 2019 17:50
Re: super auticko
My máme také doteraz v rodine, ale 1.5 verziu v plnej výbave. Vraj to kedysi stalo 800 000 sk. Kúpili sme to jazdené za veľmi dobrú cenu a zaujímavé, športovejšie jazdenie. Potom som žene kúpil Peugeot 208 a chválila to viac, ako Swift.
Avatar - 3_diamanty
25. 12. 2019 18:03
Re: super auticko
ja som svojho casu ( rok 2016 ) obzeral swista uz dalsej novsej generacie na furci ako je suzuki u nas... bieleho .. 1,2 68kw glx.... ale tak ten kufor mal fakt maly... to aj to 20 rocne polo co ma otec ho ma stale vacsi... skoda.. lebo nebyt toho pidikufru ( a to ani nenahanam litre .. ale mam proste uz tiez iste hranicne minima ) tak mozno zvolim swista... lenze obcacs mi treba aj nejaku tu kosacku preniest ( tu je napriklad https://img4.auto.cz/…981c2bf5d00a.jpg .. pohlad na zlozenu kosacku v otcovom starom pole .. 245l kufor plny na centimeter presne.. uz do swista by som ju nedal ) .. a rovnako aj do feldy ta kosacka v pohode vosla a vojde aj mne do 3 rocneho pola v pohode ... ale ked som videl u predajcu ten kufor swista tak to bol snad vtip.... a hadam aj citigo ho ma vacsi ako tieto starsie sviste... proste swist bolo male auto ale s kufrom miniauta... tu vidim jediny problem... lebo keby to bolo male auto s kufrom maleho auta tak mozno mam jeden tiez doma ...

PS: tak ono P208 je uz o dekadu novsie auto od tohto tebou spominaneho swista tak bodaj by si tento pokrok nechvalila ;-) :yes:
25. 12. 2019 18:00
respekt
A jak jim slouzi zdravicko?
Rozbalit vlákno
1
Avatar - 3_diamanty
25. 12. 2019 18:35
Re: respekt
mne sluzila felda 16 rokov.. tiez respekt .. felde :yes:
25. 12. 2019 18:22
Superautíčko Swift 1,2 DualJet 66kW
Kupoval som ho so zmiešanými pocitmi ako budúce autíčko pre dcéru (k 18-tke, vybrala si ho) a keďže sa mi dizajnovo páčilo, súhlasil som.
Jazdím na ňom už niekoľko mesiacov (do/z práce) a priemerná spotreba pri jazde na diaľnici s ustálenou rýchlosťou 100 km/h je 4,5 l/100 km /palubný počítač neklame=ukazuje dosť presne priemernú spotrebu/. Úžasné.
Budem mať dosť veľký problém sa s ním rozlúčiť, keď dcéra dostane vodičák.

Čo je však horšie, táto verzia sa už nedá kúpiť kvôli prísnejším normám EÚ. Veľká škoda.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - 3_diamanty
25. 12. 2019 18:24
Re: Superautíčko Swift 1,2 DualJet 66kW
super auto suhlas... mna odradil od neho fakticky len ten pidikufor .. pride mi ze aj citigo ho ma vacsi a pouzitelnejsi :yes:

ale zase ako nakupna taska postaci urcite... alebo das v najhorsom nakup na sedacky dozadu :yes:
25. 12. 2019 22:30
Re: Superautíčko Swift 1,2 DualJet 66kW
Já ho mám v plánu pořídit manželce, až jí klekne Spark. Sice už se dodává jenom jako mild-hybrid ale zdražili ho jenom nepatrně (asi o 5 tisíc, to je nic) takže mi to ani nevadí.
26. 12. 2019 03:18
Re: Superautíčko Swift 1,2 DualJet 66kW
Poslední generace Swifta je povedená ve všech směrech a toho místa kolik je uvnitř a ta prostornost a taky kufr už je dostatečně velký na vůz o délce 3,8m. Navíc je už v mild hybridu za super peníze. Nicméně má jednu obrovskou vadu a tím je jeho nedostupnost. Výroba se totiž přesunula z HU do JP a to je problém, co se dodávek pro východní blok týče, protože na nějaké ČR nebo SK Suzuki doslova prdí. Takže model Swift je k mání pouze jednou za rok a to vždy před koncem roku. Zbytek roku autosalony zejí prázdnotou a stejně tak je to s objednávkou vozu, takže čekačky klidně 1 rok. Jo, pokud chcete verzi Sport, tu mají skladem všichni.
26. 12. 2019 06:14
Swift
no a. já měl vw golf 1, 30 let
Rozbalit vlákno
2
26. 12. 2019 07:04
Re: 6 litrů .....
na to že je to pidiauto je do dost ......
26. 12. 2019 21:23
Re: 6 litrů .....
U auta vážícího 1150 kg ? Za kolik by měl jezdit? To znám větší žrouty a novější.
26. 12. 2019 21:21
Suzuki
Vůbec ne špatné auto,je menší,to je jisté.máme tedy také,ale Sport 1,6 92 kW.tam je spotřeba někde jinde.průměr 7,5 litrů při ostré jízdě přes 8 litrů.takže těch uváděných 6 litrů je slušné.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Drag-On
26. 12. 2019 23:02
Tiež vlastním Swifta 12 rokov
Je to vlastne moje druhé auto, ale zas auto s ktorým som trávil asi najviac času. Prvé auto bola stará Toyota Corolla r.v 96 ktorú som si kúpil ešte počas VŠ, ale začala pomaly kvitnúť a plus mi otec s ňou prešiel srnu, tak karosárske opravy sa vyšvihli nad hodnotu auta, tak som ju strelil a kúpil si nového Swifta. Vtedy som uvažoval medzi jazdenkou alebo novým malým autom, ale skoro všetky mi prišli drahé, no a vtedy som si všimol reklamu v časopise na Swifta, kde bol za cenu za akú sa predávala Fábia takmer v základe a ten mal klímu, okná v elektrike, rádio s MP3, hliníkové 15" disky a vkusný malý spoiler na zadnej kapote. V KE mali jedného skladom v tehlovo oranžovej a tak sa mi zapáčilo, že už na druhý deň som ho bral domov. A odvtedy je so mnou. V máji budúceho roku to už bude 13 rokov. Pred pár rokmi som sa z Košíc odsťahoval do Trnavy a začal som uvažoval, či ho už nevymeniť, že asi to nebude práve najpohodlnejšie auto na cestovanie na východ za rodinou, hlavne pri mojej výške (186 cm). No na moje prekvapenie to zvláda dobre. Aj keď teraz odkedy sa mi narodil syn, je to už náročnejšie. Pri mojom štýle jazdy mám priemerku 6,3l/100km. A to každý deň do práce idem 20km po diaľnici. Takže podľa mňa to nie je zlé. Auto má 92k a ak si človek podradí nemá problém obiehať. Čo sa týka porúch, tak okrem spotrebného materiálu ako brzdy, filtre, čapy som nemal problém s ničím. Jediná vec ktorá sa mi pokazila je otváranie veka nádrže pomocou lanka. Tak lanko mi 2x vyskočilo z toho zámku a druhý krát keď som to opravoval tak mi ten plastový čudlik vypadol dole medzi blatník a podblatník a neviem sa k nemu dostať, tak ostal tam a ja prokrastinujem, že kedy ho odtiaľ vylovím a zámok opravím. Inak častejšu údržbu si vyžadujú predné ramená, lebo silent bloky na nich majú dosť krátku životnosť. Ale pokiaľ si človek nepotrpí na mäkčené plasty, tak je to spoľahlivé auto, ktoré na svoju veľkosť neurazí ani výkonom. Bude sa mi ho ťažké zbaviť
Rozbalit vlákno
0
27. 12. 2019 10:34
Suzuki Swift 1.0 hybrid
Mám 1 rok Suzuki Swift 1.0 hybrid a můžu prohlásit opravdu super auto. Spotřeba teď v zimě 4,5 - 4,7. V létě rekord nejméně 3,8 když se hodně snažím a běžně 4,2. Mohu jen doporučit !!!!!
Rozbalit vlákno
0
27. 12. 2019 10:34
Suzuki Swift 1.0 hybrid
Mám 1 rok Suzuki Swift 1.0 hybrid a můžu prohlásit opravdu super auto. Spotřeba teď v zimě 4,5 - 4,7. V létě rekord nejméně 3,8 když se hodně snažím a běžně 4,2. Mohu jen doporučit !!!!!
Rozbalit vlákno
1
27. 12. 2019 11:05
Re: Suzuki Swift 1.0 hybrid
Martine, to sis mohl koupit Škodu Citigo na CNG a budeš po městě jezdit za 3.9.......
Tohle všechno je ale hezké, malé auta úplně k ničemu, nic tam nedáš atd.....
Jestli chce někdo šetřit náklady, ať chodí pěšky !
Mám Octavii Scouta 2007 a kolikrát jedu domu za 4.8 - 5.2 litrů nafty s dvoulitrovým motorem
a nějakými kobylami pod kapotou. To jsou auta kterými se svezete, něco tam dáte. Malinkaté vozítka Swift, Citigo atd....to je pro důchodce na nákupy, to nejsou rodinná auta.
27. 12. 2019 11:00
Swift
Prvořadá věc je ta, jak se k tomu kdo chová. :yes:
Rozbalit vlákno
0