Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Český trh v prosinci 2008: Thalia v třídě malých vozů stříbrná o jediný kus, Sandero a Yaris mimo Top 10

Nové generaci Renaultu Thalia se v prosinci podařil husarský kousek – o jeden vůz překonala Ford Fusion a patří jí stříbrná příčka.
Zpět na článek
13. 1. 2009 11:19
neregistrovaný "Darth_Vader"
13. 1. 2009 11:36
neregistrovaný "Darth_Vader"
13. 1. 2009 20:06
13. 1. 2009 08:00
Tak to tu máme
Fabia stále klesá, čo je vpodstate logické. Uvidíme, kde sa ten permanentný pokles raz zastaví, na to som zvedavý. Predpokladám, že až s novým, rozumnejšie navrhnutým modelom, ktorý zaujme.
Thalia - no kto by to bol povedal o tom "francúzskom šrote", že si získa takú obľubu. Holt veľký priestor za dobrú cenu s málo smädnými motoromi, to má svoju cenu.
kde sú tí, čo hania Fusion? Vraj ani ryba ani rak, škaredé a zastarané. Mnohým evidentne vyhovuje, do mesta ako stvorený a tiež za dobrú cenu. Tá hrá v tejto kategórii dosť výraznú úlohu.
No a 207. Škaredá rozplácnutá žaba s veľkou nechutnou papuľou - a vida, aj tak sa páči.
Až potom je tu výbehové Polo, jakožto "luxusnejšia" verzia Fabie. Ale na svoj vek sa drží dobre. Podobne dosluhujúci C3. Proste autá na konci modelového cyklu majú svoje výhody. Sú lacnejšie a spoľahlivé.
Clio - kdeže sú tie drísty o Francúzskej nekvalite? Realita je iná. Inak myslím si, že Thalia a Clio by sa mali počítať za jeden model ešte s kombíkom, podobne ako to bolo napríklad u Fabie I.
No a na záver desiatky autá z rozumu. Niet sa čo diviť, nie každý má na Fabiu ( >:D ). To ale nijak neznižuje kvality týchto áut, napriek krajine pôvodu, prípadne veku.

Prekvapenie? Ani nie prekvapenie, len potvrdenie mojich starších názorov - od začiatku sa mi nepáčili ani Sandero, ani Fiesta. Predaje mi zatiaľ dávajú za pravdu. Kupodivu, práve tieto dva vozy si vyslúžili u mnohých diskutérov plné priehrštia chvály. Doma ich očividne asi nikto z nich mať nechce.

No, tak som si zablábolil, a teraz sa niekto do mňa pusťte.

>:D
Rozbalit vlákno
45
13. 1. 2009 08:23
Re: Tak to tu máme
No ty ses zase vyspal... ;-\
13. 1. 2009 10:36
Re: Tak to tu máme
No a? Sranda musí byť. Čo ma nepoznáš? >:D
13. 1. 2009 10:44
Re: Tak to tu máme
Tak máš najvyšší čas, inak sa nevyhneš riziku vážnych omylov. Často píšem zásadne medzi riadkami, takže rozoznať, kedy to myslím vážne, a kedy "valím" vedia len tí, čo ma poznajú... >:D
Avatar - Pierro
13. 1. 2009 08:54
Re: Tak to tu máme
Klaudius, že tebe nesadly raňajky??? >:-[]
13. 1. 2009 10:37
Re: Tak to tu máme
Tebe by sadla treska a slanečkový šalát s dvomi rohlíkmi? :-!
13. 1. 2009 09:29
Re: Tak to tu máme
Statistika v podstate podla ocakavania, az na par vynimiek. Ale nikto vylozene nesklamal, len poniektori prijemne prekvapili: v prvom rade Thalia, take vysoke umiestnenie som fakt necakal. Druhym vitazom je Fusion. Sice sa tu casto spomina ze sa jedna o vypredaj, ale to sa potom asi musel vypredavat cely rok. A treti vitaz Polo - ze sa dostane pred Clio alebo Yaris, to by som teda nebol cakal...
Avatar - Pierro
13. 1. 2009 09:50
Re: Tak to tu máme
To bude mať jeden nemenovaný pán doktor radosť. Predsa len potichúčky zašepkám BRAVO VW, BRAVO POLO. Je vidieť že aj staré husle ešte dokážu riadnu muziku... ;-)
13. 1. 2009 10:09
Re: Tak to tu máme
No zrovna s huslami je to tak, ze cim starsie, tym lepsie. Take stradivarky zo 17-teho storocia by ta dnes vysli drahsie, ako Bugatti Veyron...
13. 1. 2009 10:42
Re: Tak to tu máme
Počuj, v pivnici, v starej chladničke som našiel kúsok masla, je staré, predpokladám asi 50 rokov. Je na predaj, povedzme 100,-Eur ako za zvláštnosť a vec s kusom histórie. berieš? Alebo ešte zdvihneš cenu? >:D

Mimochodom, najviac cenené, najdrahšie Stradivárky sú z roku 1715, to je už 18 storočie. ;-)
13. 1. 2009 11:28
Re: Tak to tu máme
No ked sme uz pri tom, tak najvyssia zaplatena cena bola ~3.5mil dolarov za stradivarky z r.1707. Ak take pridas k tomu maslu, kupim ho za tych 100 eur...
13. 1. 2009 12:28
Re: Tak to tu máme
To už je tiež 18 storočie.... ;-)
Takže stradivárky za 3,5 mil. dolárov, + maslo za 100 Eur....ja budem boháč... >:D >:D >:D
13. 1. 2009 10:38
Re: Tak to tu máme
Yo, Polo treba za tento výkon ohodnotiť, podobne ako C3. ja sám tiež patrím k tým, čo by radšej kúpili končiaci model s dobrou výbavou a za dobrú cenu, ako nevyzretú novinku.
13. 1. 2009 09:45
Re: Tak to tu máme
Člověk by si fakt myslel, že tu Thálii kupujou lidi z rozumu a ne kvůli ceně. Kolik stojí? 120?
13. 1. 2009 10:48
Re: Tak to tu máme
Od 189.900,- do 294.900,-Kč.
Na Slovensku od 7490,- do 11.590,- Eur.
Avatar - jazva
13. 1. 2009 10:56
Re: Tak to tu máme
mal som tú "česť" sa v nej počas minulého a tohto týždňa povoziť. Kúpil ju budúci švagor a vzhľadom na to akým spôsobom ju kupoval ( chcem dať 300t za auto, idem do prvého obchodu - a aha Thalia! Tak ju beriem. Kde to mám podpísať?) mu to želám z celého srdca! >:-[] Keď mi povedal, ako ju kúpil, tak som mu skoro vylepil... ;-\
Avatar - jurajos
13. 1. 2009 11:11
Re: Tak to tu máme
A takémuto chceš dať svoju sestru? 8-s
Avatar - jazva
13. 1. 2009 11:18
Re: Tak to tu máme
jeeežiš! som ja ale pako! Nie je to môj budúci švagor, ale muž budúcej švagrinej. Moja sestra má ešte na takéto veci čas a keby sa náhodou niekto taký, čo by si ju chcel zobrať našiel, tak by som mu to musel ísť náležite vysvetliť. Má totiž ešte len sladkých 18... ;-)
Avatar - jurajos
13. 1. 2009 11:26
Re: Tak to tu máme
No som z toho teraz jeleň...porcelánový. >:-[]
Hmmm...sladkých 18...číslo na sestru by nebolo? ;-)
13. 1. 2009 11:27
Re: Tak to tu máme
no vidíš to, ešte dopadol celkom dobre, si predstav, že by išiel inou trasou a prvý showroom by bol Škoda.... >:-[]
Avatar - jazva
13. 1. 2009 11:48
Re: Tak to tu máme
no zhruba 3 mesiace som predával služobnú "lásku"(Fabia combi) za 230 a on ju nechcel. Vraj je to staré auto(11/06)!!! Ešte bola v záruke. Prvý čo ju došiel pozrieť tak ju hneď bral. Bol to ukážkový kus...
13. 1. 2009 12:29
Re: Tak to tu máme
Či to nebolo tým, že proste nechcel Fabiu... >:D
Avatar - jazva
13. 1. 2009 14:14
Re: Tak to tu máme
no vzhľadom na to čo kúpil, tak by bola lepšia tá fábia. Ja nie som fanda Škody a už vôbec nie fábie, ale tá Thalia... No každému, čo si zaslúži. ;-)
13. 1. 2009 11:30
Re: Tak to tu máme
muz buducej svagrinej? To by mal byt potom asi tvoj brat, nie? Alebo som uz celkom dopleteny...
13. 1. 2009 12:31
Re: Tak to tu máme
Je to muž sestry jazvovej švagrinej alebo švagra.
Avatar - jazva
13. 1. 2009 11:35
Re: Tak to tu máme
udávam veci na správnu mieru. Moja nastávajúca má sestru a jej manžel si kúpil takýmto spôsobom auto. Neviem čo mi to je, normálne ho oslovujem menom... >:D
Avatar - jurajos
13. 1. 2009 11:37
Re: Tak to tu máme
No jedno nové by som Ti poradil. >:D ;-)
Avatar - jazva
13. 1. 2009 11:40
Re: Tak to tu máme
ak myslíš "d*e*b*i*l", tak takýmto menom som ho počastoval hneď ako som sa dozvedel ako a čo si kúpil.
Avatar - jurajos
13. 1. 2009 11:46
Re: Tak to tu máme
Myslel som niečo ako "odborník", alebo "zanlec", pripadne "fajnšmeker". >:D
Žarty bokom. Mohol dopadnúť aj horšie a Ty sa na tom aj tak voziť nebudeš. Tak nech si užíva. ;-) :yes:
Avatar - jazva
13. 1. 2009 11:51
Re: Tak to tu máme
no potom, keď som trochu vychladol, tak som mu zaželal nech mu auto dobre slúži a aby chodil do servisu iba na garančky. Pri jeho ročnom nábehu km mu to bude určite stačiť. Len za tie prachy si mohol aj lepšie kúpiť...
neregistrovaný "Darth_Vader"
13. 1. 2009 11:19
Re: Tak to tu máme
Nebo bratra? ;-)
Avatar - jurajos
13. 1. 2009 11:26
Re: Tak to tu máme
>:-[] >:D ;-)
Avatar - jazva
13. 1. 2009 11:38
Re: Tak to tu máme
brata chvalabohu nemám, ale nakoľko má moja sestra toľko rokov koľko má, tak si vyhradzujem právo schvaľovania s kým a za akým účelom sa stretáva. Hlavne čo sa týka mužského osadenstva tejto planéty... :-!
13. 1. 2009 11:31
Re: Tak to tu máme
pekne si to napísal, ale ešte mi vysvetli, prečo Thaliu a nie Oktáviu? >:-[]

(sorry, ale v piatok idem na služobku Oktávkou, tak už teraz som v rauši ;-) Inak doporučujem všetkým - v piatok trasa Praha-Mníchov dávajte pozor a vyhýbajte sa divoko manévrujúcej Oktávke s pološialene vyzerajúcim individuom za volantom. To budem JA! Chystám sa celú cestu olizovať plasty! :-!
neregistrovaný "Darth_Vader"
13. 1. 2009 11:36
Re: Tak to tu máme
Uz sis poridil toho Saaba?
13. 1. 2009 12:48
Re: Tak to tu máme
Ne. Ale pořídil jsem si kuchyň :-! Nejdřív musím ukojit materiální touhy své drahé polovičky, doplatit svůj současný pekáč a pak, jo pak nastane SAAB. Horizont je zatím cca 2 roky, snad ta krize vydrží a seženu svůj sen za slušnou cenu. >:D

Ale první krok jsem už udělal - už mám triko SAAB. >:D
Takže zbývájí šiltovka, tepláky a pořádný trencle! >:D
Pierro mi snad sežene pořádný chlupatý věnec na volant a pak se všichni začněte bát! >:D :-!
Avatar - jurajos
13. 1. 2009 11:36
Re: Tak to tu máme
A vieš že by si nemal šoférovať pod vplivom návykových látok?...Háááá? >:-[]
13. 1. 2009 12:52
Re: Tak to tu máme
bez obáv. zelení tu v ČR už tiež nafasovali nové Oktávky, takže na dialnici stoja na odpočívadle a tiež olizujú :-!
Avatar - jazva
13. 1. 2009 11:42
Re: Tak to tu máme
si musel pekne nas*ra.ť šéfa... >:-[]
13. 1. 2009 12:51
Re: Tak to tu máme
ale nie tak ako ty svojeho :-!

samozrejme si to nepochopil - musím predsa reprezentovať! Takže v tomto je šéf OK, neobjednal mi najlacnejšie HTP (beriem to z požičovne), ale rovno limuzínu. Dokonca TDI!
Avatar - jazva
13. 1. 2009 13:13
Re: Tak to tu máme
Oktávku nazvať limuzínou, tak to chce riadnu dávku niečoho. čo to fajčíš? aj ja by som si dal... >:-[]

A keby ťa šéf vyslal do Mníchova na HTP, tak by si ho mohol zažalovať za týranie a to on dobre vie, takže si až tak moc never... :-!

;-)
13. 1. 2009 14:07
Re: Tak to tu máme
z tvojho príspevku cítím závisť! keby si na sebe pracoval, učil sa jazyky a zrel, možno by ti šéf tiež konečne kúpil poriadnu limuzínu ;-)
Avatar - jazva
13. 1. 2009 14:11
Re: Tak to tu máme
jazyky som sa síce učil, ale nejako to do mňa nešlo, vyzretý ešte nie som(ale pracujem na tom - čas nezastavíš), ale limuzínu už mám. Síce je dosť otázne, či je poriadna, ale je... ;-)
13. 1. 2009 12:07
Re: Tak to tu máme
S Thalií nesouhlasím, myslím, že je rozumné jí uvádět ve statistikách odděleně. Clio se totiž prodává ve dvou generacích (stará Storia a nová třetí generace včetně kombi), Thalii máme sic novou, ale stále vychází z Clia 2. Takže s Cliem je příbuzná pouze zčásti :-)
13. 1. 2009 12:35
Re: Tak to tu máme
Takže dve rôzne generácie spolu vpohode, ale Thalia už je iné auto...hm...čo tak mokrý uterák na čelo? >:D

Akú novú Thaliu máš?
Avatar - chetoos
13. 1. 2009 20:06
ale
Tušil sem že thalia se bude hodně prodávat,protže její vzhled a cena,prostor je lákavý velká konkurence škody
Rozbalit vlákno
0
13. 1. 2009 22:40
RENAULT MÁ PROBLÉM!!!!
Tedy aspoň v česku a to, že mají malé zásoby tištěných brožur k thalii. Dokonce i na oficialních strankách renault.cz je informace, že nejsou >:D nebude to dlouho trvat a thalie bude první ;-) Renault si docela zahrává s kanibalismem protože lidi si za cenu logana raději koupí thalii, ktera sice není tak prostorná, ale lépe maskuje, že je autem pro méně majetné.
Rozbalit vlákno
0