Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Devítistupňový automat se v prvních vozech Chrysler Group objeví už letos

Nová automatická převodovka se před koncem letošního roku objeví ve třech vozech z dílny amerického koncernu.
Zpět na článek
21. 1. 2013 09:02
21. 1. 2013 10:10
21. 1. 2013 15:42
21. 1. 2013 15:06
Avatar - Barrichello
21. 1. 2013 08:34
No já myslím
že halvní problém Dartu je někde úplně jinde - v designu a část zartch fnaoušků asi navíc nezkousne italský původ platformy >:D
Rozbalit vlákno
24
21. 1. 2013 09:02
Re: No já myslím
:yes: :yes: tak tak....spíše to bude tím...ikdyž jít na USA trh bez automatu :-) A halvne...začíná nám zbrojení v převodovkách. Ford s GM vyvýjejí 9ti a 10ti stupnove automaty...tak to jsem zvědav >:D
Avatar - Slavek-TDM
21. 1. 2013 09:08
Re: No já myslím
Skoda, ze nemuzu najit muj prispevek pred asi 3mi lety, kde jsem predpovidal honbu za kvaltama v prevodovce - a to ciste z duvodu marketingu. Vsak se to i v textu primo pise..
21. 1. 2013 09:27
Re: No já myslím
Tak to som zvedavy, ako prekusnu toto: [odkaz]
Avatar - Barrichello
21. 1. 2013 09:32
Re: No já myslím
No já myslím že dojde na to zrušení zančky Lancia a dál bude porkačovat jen Alfa a Fiat, a pak Maserati a Ferrari.
21. 1. 2013 10:27
Re: No já myslím
Lancia je pre Talianov srdcovka, ak to mozu riesit preznackovanim na sposob Opel/Vauxhall, nevidim dovod, preco by ju mali zavriet.
Avatar - Barrichello
21. 1. 2013 10:51
Re: No já myslím
protože jí krom itálie nikdo nekupuje, tah s s přeznačkováním nevyšel a smotná lancia má dva modely.

Jediné řešení je pro Itálii lancia, zbytek evropy budto Chrysler nebo prodeje ukončit.
21. 1. 2013 17:35
Re: No já myslím
Tvoj nazor je tu kazdemu dobre znamy :-)
Preznackovanie hotovych amerik a spolocny vyvoj s povacsine americkou technikou a talianskym dizajnom su dve rozdielne veci.
Avatar - Barrichello
21. 1. 2013 21:23
Re: No já myslím
To má dva problémy

1) na to vzít platformu Fiatu, udělat na toakroroesrii itlaskéhostřihu a interiér nemá fiat peníze
2) udělat chrysler v itlaksém kabátku a chtít ho prodávat v USA můžou prubnout, ale bude to propadák roku

Takže jim nezbyde než dá lepit znáčky aby něco prodali aspon v usa, který je pro ně ted mnohem zajímavěšjí a prioritnější než ten evropský trh.
21. 1. 2013 19:18
Re: No já myslím
Já bych to teda klidně "překousnul". Mně se to opravdu docela líbí. Otázka je jaká bude realita a snad Lancii trochu víc odliší od Chryslerů. Však se uvidí.
Avatar - shamal
21. 1. 2013 09:46
Re: No já myslím
No nevím, jestli si Dodge Dart kupuje někdo z "fandovství" to je asi podobné, jako kdby něco vadilo "fanouškům" Dacie. V USA je to levné auto na spodní hranici nabídky. Design, já vím, je věc subjektivní, ale ve své třídě je to asi nejhezčí auto. A konečně potom co Chrysler v této třídě vyráběl ať už to byl Omni (fanouškům asi nevadilo, že je to Simca s převodovkou z Golfu) nebo Neon (zajímavý design, nízká cena, ale vedle evropských a japonských aut naprostý low end) a konečně Caliber (opět zajímavý design, ale tak okradené a hanebně smontované auto už jsem dlouho neviděl), má nyní Chrysler vcelku solidní auto bez zvláštních slabin anebo podivností. Navíc se pořád zapomíná na to, že to byla loňská novinka, že to bude chvilku trvat než se na trhu uplatní a že stále roste počet modelů a navíc ze všech novinek roku 2012 měla nejstmější nástup: [odkaz] Takže ačkoliv ti kooperace Fiat/Chrysler nemusí jít pod nos, tak je pláč asi jediné co proti tomu můžeš dělat. Osobně jsem radši že to dopadlo takhle, než jiné varianty jak to s Chrysler Group mohlo dopadnout: 1) bankrot, 2) vstupuje VW, 3) vstupuje čínský investor
Avatar - Barrichello
21. 1. 2013 09:57
Re: No já myslím
4) vstupuje us vláda, poskytne stejné peníze jako poskytla fiatu a pod vedením schopných manažerů to sodáhne stejné prodejní výsledky jako pod fiatem

Neon byl velmi úspěšné auta, prodával se dobře v USA i na dalších trzích.

U Caliberu byl ošklivý interiér.

Zas byl prodejně úspěšný v Evropě.

Ve své třídě nejhezčí auto, vtip roku, je to tuctová plečka s designem průměrného japonce/korejce, an tom autě není designově nica maerického ani itlaskéhoho, je to tuctový unylý rejžožrout, zvláště ta základní verze s obyřejnou maskou.
Avatar - shamal
21. 1. 2013 13:04
Re: No já myslím
4) Vláda nikdy není dobrý manager... Budeš stejně potřebovat partnera na sdílení součástí menších vozů a tady zbývá už jen Mistubishi - jako celá 80. léta, Hyundai jako v Mexiku anebo Nissan opět Mexiko, anebo Cherry se kterým se podepisovaly smlouvy těsně před tím než vstoupil Fiat. A to je mi z tohohle výběru ten Fiat fakt nejmilejší. A hlavně, když jsi takový obránce původnosti Dodge, proč jsi nešel na barikády před nějakými 5 - 6 lety, kdy se prodávalo tohle: [odkaz] možná jen proto, žes o tom neměl ponětí...

Neon se výborně prodával v USA (možná Kanada a Mexiko) ve zbytku Světa úspěch neměl, protože asijské ani korejské konkurenci nesahal ani po kotníky, to nevyčítám, to konstatuju. V USA tohle auto plní úplně jinou roli než by plnilo třeba v Evropě. V USA je to low endové auto pro nenáročného zákazníka, jen je prostě větší než podobná auta v evropě nebo Asii. V Evropě něco podobného, tedy že levné auto nemusí být jen miniaturní vozítko, známe teprve s příchodem Logana.

Caliber má ošklivý interiér a i jinak je to auto okradené, ušetřené, hanebné. Je to škoda, protože exteriér byl povedený, možná lépe řečeno jiný. Prodejně úspěšný v Evropě dvakrát nebyl, za cenu Caliberu bylo k mání jakékoliv jiné "kloudné" auto. Sám jsem o Caliberu uvažoval a byl jsem velmi velmi zklamán.

To že se ti Dart nelíbí neznamená, že je ošklivý, není. Jmenuj mi jiný malý sedan, který je hezčí - Jetta? Toyota Corolla? Nissan Sentra? Ford Focus? ...
Avatar - Barrichello
21. 1. 2013 14:57
Re: No já myslím
Však já nikde auta vzniklá ve spolupráci s Mitsubishi neobhajuju.

Přelpené Hyundae se prodávaj jen v Mexiku.

Když uměl samotný Chryslerr vyprodukovat Neon, uměl by uděla i nstupce Neona. Pomoc s paltformou od Mitsubihi by problém nebyl.

Jistě neon byl entry model pro studenty, mexičany, chudé ale jako tkaový byl oblíben a splnil svojí roli, a tuneři a závodníci zas měli v oblibě model SRT-4. A s Neony se jezdily i amatérské závody

hezčí malý sedan?

Buick Verano a určitě byl našel i něco u japonců
Avatar - Ozzman
21. 1. 2013 10:05
Re: No já myslím
Proč v designu? Auto vypadá pohledně a agresivně, mne se líbí, narozdíl od některých amerik posledních let nevypadá jak krabice :-)
Avatar - Barrichello
21. 1. 2013 10:09
Re: No já myslím
vypadá jak tuctovej japonec/korejec.

Není na tom nic americkýhok nic itlaskýho, je to splácanina kteoru lidi nekupují, kor když je za o něco málo dráž větší a lepší Avenger.
Avatar - Ozzman
21. 1. 2013 10:22
Re: No já myslím
No a? Mě se teda líbí více než Avneger, ten se mi nelíbí vůbec . Co je lepší nevím, ani v jednom jsem nejel, ale Dart se mi prostě více líbí.
Avatar - Barrichello
21. 1. 2013 10:24
Re: No já myslím
To je samozřejmě otázka vkusu, každému se naštěstí líbí něco jinýho.

Avenger je lepší v tom co za ty peníze dostaneš.

Hlavně je k mání i s V6kou. Dart ne.

A je to větší auto
Avatar - Ozzman
21. 1. 2013 10:29
Re: No já myslím
Ano, je to otázkou vkusu, mne se líbí ameriky z 90tek, ale ty nové.. asi bych si nevybral, navíc sem v nějakých seděl (Dodge Caliber a jeste nejaky sedan od Dodge) a i v interiéru to byla bída na úrovni korejského auta před 5ti lety. Neřikám, že sou špatný, jen se mi nelíbí a nevybral bych si je, ale Dart bych rád viděl naživo, přijde mi zajímavý :-)

edit: vybral, ale ne v této cenové. Challenger nebo Camaro se mi líbí moc :)
Avatar - Barrichello
21. 1. 2013 10:52
Re: No já myslím
Tak ty interiéry šly nahoru, oproti období za Mercedesu. Je smutné že MB šetřil na tom nesprávném místě.
Avatar - Ozzman
21. 1. 2013 10:56
Re: No já myslím
Nemohu soudit, neseděl jsem v žádném novém US autě.
Avatar - Barrichello
21. 1. 2013 12:44
Re: No já myslím
Tak to někdy zkus, pár skladem jich obvykle mívá Denker, Impexta či auto Outlet atd nebo se zajdi podívat k fiatu na jeepy
Avatar - Ozzman
21. 1. 2013 12:55
Re: No já myslím
:yes: Já abych byl upřímný, rádši bych se projel v nějakém starším modelu. Třeba Cadillac Eldorado nebo Seville z 90tek. Popřípadě i Chrysler LHS z té doby :) To byly parádní auta :)
Avatar - Barrichello
21. 1. 2013 14:47
Re: No já myslím
Tak to pak musíš vyrazit na nějaký sraz nebo do bazarů
Avatar - Ozzman
21. 1. 2013 17:20
Re: No já myslím
Někdy si výlet udělám :-) Nicémně na takový druhý auto pro zábavu nemám finance zatím :-)
Avatar - Barrichello
21. 1. 2013 09:43
Ot: nové Liberty
bude dle renderů asi taky pěkná zrůdička.....ach jo :'-(
Rozbalit vlákno
4
Avatar - shamal
21. 1. 2013 09:52
Re: Ot: nové Liberty
Tak tohle už jsou fakt ukrutný žvásty někoho uskřinutýho. Zatímco předchozí Jeepy všechny oplývaly nadměrnou krásou... Např Jeepster Commando, Cherokee/Liberty KJ s myckeymousovským ksichtíkem to byla taky designová ikona anebo poměrně aktuální Compass před FL, který snad nezaslouží jakýkoli komentář. Podle mých renderů [odkaz] to bude moderní SUV, protože současné podání KK už se přežilo. Taky bych měl radši něco jako Cherokee XJ, hranaté, nízké, kompaktní, obratné.... Ale bude SUV... Trh si ho žádá.
Avatar - Barrichello
21. 1. 2013 09:59
Re: Ot: nové Liberty
Commander byl designově OK.

Compass byl zrůdička taky, před FL.

Ale vše ostatní bylo Ok, vč. cherokee, grandu, wrangleru, wagonerůů, cj atd
Avatar - shamal
21. 1. 2013 12:52
Re: Ot: nové Liberty
Ty prostě jen plácáš. Nepíšu Commander, píšu Jeepster Commando, to že to auto nepamatuješ a nevíš která bije neznamená, že to nebylo ošklivé auto. A Cherokee/Liberty řady KJ bylo také poměrně nevzhledné cosi, kdysi tady někdo řekl, že to vypadá jako nákladní Twingo. Kvůli designu taky padly prodeje v Evropě, narozdíl od předchůdce XJ, který vypadal normálně tohle nikdo nechtěl.
Avatar - Barrichello
21. 1. 2013 14:48
Re: Ot: nové Liberty
On to nikdo enchtěl kvůli problémům s diesly, naopak je tu dost aut těéhle generace dotažné z usa s benzíny
Avatar - KANKUNEN
21. 1. 2013 10:10
6 - 10 - 7
Už to čtu, tak za dva roky: Vzhledem k průběhu točivého momentu jsme mohli snížit počet převodů na sedm. Ušetřili jsme hmotnost, tím snížili spotřebu a díky zmenšení je lepší rozložení váhy. >:D .

No co, koncern nám teď taky klavíruje do hlavy, že řemen je pevnější než řetěz a to že se říkalo předtím o řetězech jsou báchorky.
Rozbalit vlákno
2
21. 1. 2013 15:42
Re: 6 - 10 - 7
>:D Řekl bych, že si na to počkáme déle. Vývoj těch převodovek není zrovna levný. Takže možná 2020, to by zase mohl jít počet dolu.

Řemen je pružnější než řetěz. ;-)
21. 1. 2013 15:06
Klasika vs DSG
"Američané ale dávají přednost automatům."

A vědí proč...
Rozbalit vlákno
0
Avatar - beibej
21. 1. 2013 20:37
kontrolní otázka
kontrolní otázka: víte jakou kadenci má naše devítistupňová převodovka? TATATATATATA a někdy i větší >:D
Rozbalit vlákno
0