Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: VW představil revoluční vizi nabíjení elektromobilů. Chce využívat roboty

Společnost Volkswagen se pochlubila revoluční vizí autonomního nabíjení elektromobilů, díky které může být každé parkovací místo tím nabíjecím.
Zpět na článek
27. 12. 2019 16:30
27. 12. 2019 16:49
28. 12. 2019 20:53
28. 12. 2019 21:39
27. 12. 2019 16:30
Širý ocean nápadů
Fantazie elektrohujerů je bezbřehá - je to širý oceán nápadů a vizí. Jen ta realita kulhá na obě nohy.
Rozbalit vlákno
0
27. 12. 2019 16:30
Fakt iba vízia
Už vidím, ako sa robot motá po parkovisku a hľadá elektromobily, ktoré by mohol nabiť...
A nebude jednoduchšie proste naťahať po parkovisku el. sieť?
Rozbalit vlákno
3
Avatar - WinDiesel
27. 12. 2019 17:33
Re: Fakt iba vízia
… stylem Tesly, která "hledá" svého majitele a motá se po parkovišti v protisměru, váhá, naráží do ostrůvků apod. Kvůli 2 - 3 robotům se zablokuje příjezd a odjezd z parkoviště …
Holt progresivisti musí narazit kebulí do zdi, jinak se jim nerozsvítí.
Vzhůru s roboty na naše panelová sídliště !!!!! :D :D :D
Avatar - jpor (RSKa)
27. 12. 2019 19:28
Re: Fakt iba vízia
Už vidím koľko ukradnutých nabijacich robotov by sa našlo v rómskych osadách a následne v zberných surovinách :D čo neni prisrobovane tak neobstojí... :D
27. 12. 2019 22:12
Re: Fakt iba vízia
Skrátka nič netreba preháňať. Elektrine sa nevyhneme, či to bude Tesla, alebo iné značky, je vcelku irelevantné. Ale netreba do toho motať takéto vizionárske kraviny, ako sú autopiloti, robotické nabíjačky a podobne.
Avatar - Dzakobo
27. 12. 2019 16:49
mě by stačilo
Mít v garáži bezdrátovou nabíječku, nad kterou auto zaparkuju a nejpozději po 8 hod. aby bylo nabito - stačí na 80-90% kvůli životnosti.

Stejně je škoda, že se neujme nápad s karbazolem - obohacený o vodík předává energii v palivovém článku, při tankování by se zároveň vypustil bezvodíkový karbazol k opětovnému obohacení (Autotip 15/2011).
Rozbalit vlákno
14
27. 12. 2019 18:55
Re: mě by stačilo
S vodíkom je oštara, nevybuchne mi to pod zadkom? Naviac výroba karbazolu ako nosiča nie je 2x ekologická.
Avatar - Hammunasakra
27. 12. 2019 19:59
Re: mě by stačilo
Nezasek ses tak o desetiletí pozadu? Kámoš zrovna zkoušel ve Švýcarsku kamiony https://autobible.euro.cz/…ni-auta-hyundai/ v Německu je hotová asi třetina základního pokrytí https://www.idnes.cz/…033_automoto_vok a https://www.toyota.cz/…pohaneny-vodikem a taky https://www.forbes.cz/…m-jsou-na-rampe/

Shrnuto https://www.ecofuture.cz/…-jako-budoucnost umíme ho už vyrábět i z http://www.osel.cz/…rni-energii.html
27. 12. 2019 22:14
Re: mě by stačilo
Začali, aj skončia. Vodík je v dnešnej dobe slepá ulička, zápory prevažujú a nezmeníš to, ani keď sa postavíš na hlavu a budeš kývať ušami.
Avatar - WinDiesel
27. 12. 2019 22:23
Re: mě by stačilo
To ho ještě nenapadlo, jistě to zkusí. :yes:
Avatar - Barrichello
28. 12. 2019 01:50
Re: mě by stačilo
Tou novou technologií to komerčně nikdo nevyrábí, lháři a manipulátore, vše je ropa, plyn a elektrolýza vody. A němci všechny vodíkové stanice tvrdě dotují. opět křivení trhu a bolševistická dotace.
27. 12. 2019 21:01
Re: mě by stačilo
Bezdrátové nabíjení má malou účinnost. Třeba v případě Qi pro mobily to je 72%. I kdyby se dostali třeba na 90%, tak při desítkách kWh a časem milionech aut to je problém. Větší smysl by mi dávaly nějaké standardizované konektory napříč automobilkami, na které by to samo najelo podobně jako robotický vysavač do nabíječky. Jako sekundární bonus by to ještě odbouralo debily, kteří se na parkovišti sami netrefí mezi dvě čáry.

Tohle řešení od VW vnímám taky jako totální půovinu už z hlediska účinnosti. Nabíjet auto z powerbanky taky nebude velká hitparáda.
27. 12. 2019 22:22
Re: mě by stačilo
Tým sekundárnym bonusom by asi boli plné parkoviská rozbitých nabíjačiek.
27. 12. 2019 22:17
Re: mě by stačilo
Je taký veľký problém pripojiť v garáži nabíjací kábel? Skrinku môžeš mať pripravenú tam, kde má dobíjaciu zásuvku tvoje auto, a aby si nezabudol, môže to po vjazde auta pípať, alebo ťa upozorniť hlasom. A budeš nabíjať poriadne a bez strát. Až takí pohodlní hádam nemusíme byť.
Avatar - WinDiesel
27. 12. 2019 22:25
Re: mě by stačilo
Jo a vize progresivistů jsou také takové, že použijí Tvé elektroauto jako powerbanku a vysají Ti ho (a dokonce ti i zaplatí …)
Prostě s elektroautem se staneš absolutním rukojmím elektrických závodů a státu.
28. 12. 2019 21:39
Re: mě by stačilo
Ako keby si teraz so svojim autom tiež nebol absolútnym rukojemníkom - akurát ťa vysáva niekto iný. Alebo máš doma labák, kde si naftu vyrábaš sám, pod barákom čierny vrt na ropu a v záhradnom domčeku malú elektráreň? :-!
Avatar - elektrikar
28. 12. 2019 00:15
Re: mě by stačilo
Kabel připojuju už 3 roky každý den a vůbec to nevnímám. Udělám 2 kroky navíc. Naopak se vždycky pěkně těším, jak hned naskakuje dojezd za nula nula nic. :-[] Koho trápí, že dá každý večer mobil do nabíječky? Toto je totožný úkon ulehčený o to, že tu nabíječku nemusíte hledat a máte ji vždy na svém místě :-[] :-[]
Avatar - palix
28. 12. 2019 20:50
Re: mě by stačilo
Aj to "za nula nula nic" raz skončí. Štát si nenechá len tak uniknúť peniaze z spotrebných daní na palivá. Zdaní sa elektrina a bude...
28. 12. 2019 21:45
Re: mě by stačilo
Tak s tým sa asi logicky počíta, či nie? Koľko percent z ceny palív dnes tvoria dane...? Keď je motorista dnes dojnou kravou, hádam niekto čaká, že po prechode na elektrinu to tak nebude? nateraz je elektrina ako palivo oveľa výhodnejšia, ale vieš ako sa to hovorí - keď vtáčika lapajú, pekne mu spievajú. Ale utešuje ma aspoň ten predpoklad, že smradu z výfukov budeme mať pod nosom menej.
Avatar - palix
29. 12. 2019 17:07
Re: mě by stačilo
Otázka je, ako to rozdelia, čo bude palivo a čo bude elektrina na iné dnes "bežné" využitie.
Avatar - palix
28. 12. 2019 20:53
Roboty
Už sa teším na dobu, keď po parkoviskách budú pobiehať roboty ako "R2-D2" (Star Wars), prípadne "BB-8" :).
Rozbalit vlákno
1
28. 12. 2019 21:39
Re: Roboty
To si si trochu privstal... ;-)